Stamboom Menting » Carolus Wilhelmus van Geelen (1869-1950)

Persoonlijke gegevens Carolus Wilhelmus van Geelen 

  • Hij is geboren op 25 februari 1869 in Nijmegen.
    Huwelijk op 15 augustus 1895 te Nijmegen

    Vader van de bruidegom
    Carolus van Geelen, schoenmaker van beroep
    Moeder van de bruidegom
    Elisabeth Willems, zonder beroep

    Bruidegom
    Carolus Wilhelmus van Geelen, schoenmaker van beroep
    Bruid
    Petronella van Rijswijk, dienstbode van beroep
    =

    Vader van de bruid
    Joannes Hubertus van Rijswijk, metselaar van beroep
    Moeder van de bruid
    Agnes Vermeer, zonder beroep

    Bronvermelding

    Gelders Archief - BS Huwelijk
    Nijmegen, archief 207, inventaris­num­mer 1121, 15 augustus 1895, aktenummer 185

    Bovenstaande gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 september 2016.

    De bovenstaande gegevens zijn gebruikt om gerelateerde informatie te zoeken, de resultaten:
    Huwelijk waarbij zijn betrokken Carolus van Geelen en Elisabeth Willems op 22 februari 1866 in Nijmegen (Gelders Archief)
    Geboorte van Carolus Wilhelmus van Geelen op 25 februari 1869 in Nijmegen (Gelders Archief)
    Huwelijk waarbij zijn betrokken Carolus van Geelen en Elisabeth Willems op 15 augustus 1895 in Nijmegen (Gelders Archief)
    Overlijden van Carolus Wilhelmus van Geelen op 19 oktober 1950 in Nijmegen (Gelders Archief)
    Overlijden van Carolus Wilhelmus van Geelen op 19 oktober 1950 in Nijmegen (Gelders Archief)
  • Hij is overleden op 19 oktober 1950 in Nijmegen, hij was toen 81 jaar oud.
  • De biologische ouders zijn Carolus van Geelen en Elisabeth Willems
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 15 maart 2017.

Gezin van Carolus Wilhelmus van Geelen

Hij is getrouwd met Petronella van Rijswijk.

Zij zijn getrouwd op 15 augustus 1895 te Nijmegen, hij was toen 26 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Carolus Wilhelmus van Geelen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Carolus Wilhelmus van Geelen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Carolus Wilhelmus van Geelen

Carolus Wilhelmus van Geelen
1869-1950

1895

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke stand - Huwelijk. Archieflocactie: Gelders Archief. Akteplaats: Nijmegen. Archief: 207. Inventarisnummer: 1121. Aktenummer: 185.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 februari 1869 lag rond de 6,9 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
    • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 15 augustus 1895 lag rond de 18,0 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Eerste film wordt gedraaid in een privévoorstelling van de gebroeders Lumière.
    • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 15 december » Oprichting van Eintracht Braunschweig, een Duitse voetbalclub uit Brunswijk.
    • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
  • De temperatuur op 19 oktober 1950 lag tussen 9,3 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 1,8 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
    • 26 januari » In New Delhi wordt de onafhankelijke republiek India uitgeroepen.
    • 28 april » Huwelijk van koning Rama IX of Bhumibol van Thailand met Sirikit Kitiyakara.
    • 7 mei » Heerenveen wint met 6-5 van Ajax terwijl het een half uur vóór tijd nog met 1-5 achterstaat.
    • 7 oktober » De Verenigde Naties onder leiding van de Verenigde Staten vallen Korea binnen.
    • 1 november » Dogmaverklaring door Paus Pius XII betreffende de Tenhemelopneming van Maria.
    • 28 december » Het Nationaal park Peak District wordt het eerste natuurpark in het Verenigd Koninkrijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1861 » Santiago Rusiñol, Catalaans kunstschilder, schrijver, dramaturg, journalist en kunstverzamelaar († 1931)
  • 1865 » Andranik Ozanian, Armeens vrijheidsstrijder († 1927)
  • 1866 » Benedetto Croce, Italiaans filosoof, historicus, literatuurcriticus en politicus († 1952)
  • 1868 » Erwin Baum, Duits politicus († 1950)
  • 1871 » Lesja Oekrajinka, Oekraïens dichteres († 1913)
  • 1873 » Enrico Caruso, Italiaans operazanger († 1921)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Geelen


De publicatie Stamboom Menting is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I24359.php : benaderd 26 december 2025), "Carolus Wilhelmus van Geelen (1869-1950)".