Stamboom Menting » Rut Pellen (1826-1877)

Persoonlijke gegevens Rut Pellen 

  • Hij is geboren op 20 december 1826 in Vuren.Bron 1
  • Feiten:
    • (vermelding) .
      Notariële akte (obligatie) op 1 november 1886 te Nijmegen
      Vermeldingen
      Ludovicus Bourgognion
      Maria Luurmans
      Rut Pellen

      Bronvermelding

      Regionaal Archief Nijmegen te Nijmegen, Notariële archieven
      Notaris J. Klaassen Nijmegen, Nijmegen, archief 450, inventaris­num­mer 237, 1 november 1886, aktenummer 1628
    • (vermelding) .
      Notariële akte (obligatie) op 13 maart 1889 te Nijmegen
      Vermeldingen
      George Coenraad de Backere
      Johanna Petronella Wagner
      Maria Luurmans
      Rut Pellen

      Bronvermelding

      Regionaal Archief Nijmegen te Nijmegen, Notariële archieven
      Notaris J. Klaassen Nijmegen, Nijmegen, archief 450, inventaris­num­mer 239, 13 maart 1889, aktenummer 2285
    • (vermelding) .
      Notariële akte (roiement) op 9 december 1904 te Nijmegen
      Vermeldingen
      Maria Luurmans
      Pieter Buijn
      Rut Pellen

      Bronvermelding

      Regionaal Archief Nijmegen te Nijmegen, Notariële archieven
      Notaris J. Klaassen Nijmegen, Nijmegen, archief 450, inventaris­num­mer 256, 9 december 1904, aktenummer 8298
    • (vermelding) .
      Notariële akte (roiement) op 12 maart 1891 te Nijmegen
      Vermeldingen
      George Coenraad de Backere
      Johanna Petronella Wagner
      Maria Luurmans
      Rut Pellen

      Bronvermelding

      Regionaal Archief Nijmegen te Nijmegen, Notariële archieven
      Notaris J. Klaassen Nijmegen, Nijmegen, archief 450, inventaris­num­mer 241, 12 maart 1891, aktenummer 3006
    • (vermelding) .
      Notariële akte (transport) op 30 september 1887 te Nijmegen
      Vermeldingen
      Maria Luurmans
      Peter Joseph Hugens
      Rut Pellen

      Bronvermelding

      Regionaal Archief Nijmegen te Nijmegen, Notariële archieven
      Notaris J. Klaassen Nijmegen, Nijmegen, archief 450, inventaris­num­mer 238, 30 september 1887, aktenummer 1865
  • Hij is overleden op 31 juli 1877 in Soest, hij was toen 50 jaar oud.Bron 2
    Overlijden op 31 juli 1877 te Soest, provincie Utrecht

    Vader
    Dirk Pellen
    Moeder
    Josina van den Berg

    Overledene (mannelijk)
    Rut Pellen, 50 jaar oud
    Partner van Maria Luurman

    Opmerking
    * 20.12.1826
  • De biologische ouders zijn Dirk Pellen en Josina van den Berg
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 april 2019.

Gezin van Rut Pellen

Hij is getrouwd met Maria Luermans.

Zij zijn getrouwd op 24 april 1867 te Utrecht, hij was toen 40 jaar oud.Bron 3

Huwelijk op 24 april 1867 te Utrecht, provincie Utrecht

Vader van de bruidegom
Dirk Pellen
Moeder van de bruidegom
Josina van den Berg

Bruidegom
Rut Pellen, geboren te Vuren, 40 jaar oud

Bruid
Maria Leurmans, geboren te Nijmegen, 34 jaar oud

Vader van de bruid
Henricus Leurmans
Moeder van de bruid
Marie Gertrudis Hoogenboom

Kind(eren):

  1. Derk Pellen  1869-1870
  2. Derk Pellen  1870-1940
  3. Hendrik Pellen  1874-1938

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rut Pellen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rut Pellen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rut Pellen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke stand - Geboorte. Archieflocatie: Gelders Archief te Arnhem. Akteplaats: Vuren. Archief: 207. Inventarisnummer: 2746, 21-12-1826. Aktenummer: 47.
  2. Burgerlijke stand - Overlijden. Archieflocatie: Het Utrechts Archief te Utrecht. Akteplaats: Soest 1877, Soest. Archief: 481. Inventarisnummer: 422-16, 01-08-1877. Aktenummer: 53.
  3. Burgerlijke stand - Huwelijk. Archieflocactie: Het Utrechts archief te Utrecht. Akteplaats: Utrecht 1867. Archief: 481. Inventarisnummer: 283-01, 24-04-1867. Aktenummer: 151.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 december 1826 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1826: Bron: Wikipedia
    • 6 juni » Oprichting van de kristalfabriek van Val-Saint-Lambert.
  • De temperatuur op 24 april 1867 lag rond de 14,0 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Het eerste schip vaart door het Suezkanaal.
    • 20 februari » Opening van de tunnel van Trois-Ponts, de oudste tunnel van spoorlijn 42 tussen Rivage (provincie Luik en de Luxemburgse grens bij Gouvy.
    • 19 juni » In Santiago de Querétaro wordt keizer Maximiliaan van Mexico geëxecuteerd door een vuurpeloton.
    • 14 juli » Alfred Nobel geeft de eerste demonstratie van zijn uitvinding: dynamiet.
    • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
    • 28 september » Toronto wordt de hoofdstad van Canada.
  • De temperatuur op 31 juli 1877 lag rond de 23,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e president van de Verenigde Staten
    • 5 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e President van de Verenigde Staten
    • 15 augustus » In hun uitvindersvete behaalt Edison toch nog een kleine overwinning op Bell: door Edisons toedoen op deze dag zeggen we tegenwoordig "hallo" als begroeting aan de telefoon en niet "ahoy" (Bells keuze).
    • 29 november » Thomas Edison demonstreert voor het eerst zijn fonograaf.
    • 6 december » De eerste editie van The Washington Post verschijnt.
    • 14 december » Servië wordt bondgenoot van Rusland in de oorlog tegen Turkije.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Pellen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pellen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pellen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pellen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Menting is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I15310.php : benaderd 26 december 2025), "Rut Pellen (1826-1877)".