De temperatuur op 22 januari 1883 lag rond de -1,2 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
13 april » Alfred Packer wordt schuldig bevonden aan kannibalisme.
1 juli » Oprichting van de ANWB.
11 juli » Het waterschap Het Woud werd opgericht bij besluit van Provinciale Staten van Noord-Brabant.
18 november » Amerikaanse en Canadese spoorwegen stellen vier standaard tijdzones in voor het hele continent, waarmee een eind komt aan de verwarring door het gebruik van duizenden lokale tijdrekeningen.
6 december » Het Londense warenhuis Harrods brandt af.
Trouwdag 18 juli 1908
De temperatuur op 18 juli 1908 lag tussen 10,6 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 2,3 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
27 mei » Royal Sporting club Anderlecht wordt gesticht door Charles Roos
18 juni » In Nature wordt door A. A. Campbell Swinton een volledig elektronisch televisiesysteem beschreven.
20 juni » Melitta Bentz, een huisvrouw uit Dresden neemt een patent op de koffiefilter.
1 oktober » De eerste T-Ford loopt van de band.
Dag van overlijden 31 oktober 1937
De temperatuur op 31 oktober 1937 lag tussen 6,2 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 1,9 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 januari » Anastasio Somoza García wordt President van Nicaragua.
14 maart » Baltasar Porcel i Pujol, Mallorcaans schrijver, journalist en literair criticus († 2009)
18 maart » Oprichting van de Azerbeidzjaanse voetbalclub Neftçi Bakoe.
4 juni » Introductie van de winkelwagen door supermarkteigenaar Sylvan Goldman.
14 juli » Oprichting Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
21 september » J.R.R. Tolkien publiceert De Hobbit.
Dag van begraven 2 november 1937
De temperatuur op 2 november 1937 lag tussen 8,2 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 9,9 °C. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
11 juli » De Nederlander J.K. Hoekstra vestigt het huidige Nederlandse record zweefvliegen (duurvlucht) door 24 uur en 3 minuten in de lucht te blijven.
20 juli » In Cali (Colombia) wordt het Estadio Pascual Guerrero officieel in gebruik genomen.
12 november » Japanse troepen bezetten Shanghai.
29 november » Prins Bernhard botst te Diemen met 160 kilometer per uur op een vrachtwagen. Hij raakt zwaargewond.
13 december » Japan wint de Slag om Nanking. De stad wordt het toneel van massale verkrachtingen en massamoord door het Japanse leger.
21 december » De eerste versie van het plan voor Fall Grün wordt door de Duitse militairen afgeleverd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I1158.php : benaderd 24 september 2026), "Wilhelmina Christina Hendriks (1883-1937)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.