De temperatuur op 25 april 1881 lag rond de 9,8 °C. Er was 0.6 mm neerslag. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
30 juni » Opening van het Széchenyibad in het Hongaarse hoofdstad Boedapest.
23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
23 juli » De Internationale Gymnastiekfederatie wordt opgericht in Luik.
8 december » Het Ringtheater te Wenen brandt af (zie Ringtheaterbrand).
Trouwdag 8 juni 1911
De temperatuur op 8 juni 1911 lag tussen 10,0 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 7,1 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
14 maart » Germano Boettcher Sobrinho, Braziliaans voetbaldoelman († 1977)
8 april » In Leiden ontdekt Heike Kamerlingh Onnes supergeleiding.
24 mei » In Nederland wordt de eerste vogel van een vogelringetje voorzien.
17 juni » De Universiteit van IJsland wordt gesticht.
10 juli » Brand in twaalf panden op de Dam te Zaandam, zes doden.
7 september » Franse rechercheurs arresteren Guillaume Apollinaire op verdenking van diefstal van de Mona Lisa.
Dag van overlijden 29 augustus 1965
De temperatuur op 29 augustus 1965 lag tussen 9,0 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 14,2 mm neerslag gedurende 4,0 uur. Er was 8,4 uur zonneschijn (61%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
28 april » Amerikaanse troepen landen in de Dominicaanse Republiek, zogenaamd om een "communistische coup" te voorkomen
12 juni » The Beatles ontvangen een lintje van de Britse vorstin.
21 augustus » In Nederland verschijnt het eerste nummer van het weekblad Voetbal International.
14 september » Paus Paulus VI opent in Rome de vierde en laatste zitting van het Tweede Vaticaans Concilie.
9 november » Groningen stopt met de Trolleybus.
22 december » Oprichting van de Oost-Duitse voetbalclub 1. FC Magdeburg.
Dag van begraven 2 september 1965
De temperatuur op 2 september 1965 lag tussen 9,1 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 5,1 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 3,2 uur zonneschijn (24%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I11073.php : benaderd 3 oktober 2026), "Johannes Hermannus Bijvank (1881-1965)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.