Stamboom Meiling » Pieter van der Harst (1886-1967)

Persoonlijke gegevens Pieter van der Harst 

  • Hij is geboren op 15 december 1886 in Den Haag, Zuid-Holland, The Netherlands.
    KindPieter van der Harst
    GeslachtMan
    VaderJohannes van der Harst
    Beroepvoerman
    MoederDirkje Kraaijenoord
    Beroepzonder beroep
    GebeurtenisGeboorte
    Datum15-12-1886
    Gebeurtenisplaats's-Gravenhage
    DocumenttypeBS Geboorte
    ErfgoedinstellingHaags Gemeentearchief
    Plaats instellingDen Haag
    CollectiegebiedZuid-Holland
    Archief0335-01
    Registratienummer367
    Aktenummer5071
    Registratiedatum17-12-1886
    Akteplaats's-Gravenhage
    CollectieAmbtenaar van de burgerlijke stand van de gemeente 's-Gravenhage
    BoekGeboorteakten Den Haag
  • Hij is overleden op 8 februari 1967 in Den Haag, Zuid-Holland, The Netherlands, hij was toen 80 jaar oud.
    OverledenePieter van der Harst
    Beroepzonder beroep
    Geboorteplaats's-Gravenhage
    Leeftijd80 jaar
    VaderJohannes van der Harst
    MoederDirkje Kraaijenoord
    PartnerBeertje Schaftenaar
    GebeurtenisOverlijden
    Datum08-02-1967
    Gebeurtenisplaats's-Gravenhage
    DocumenttypeBS Overlijden
    ErfgoedinstellingHaags Gemeentearchief
    Plaats instellingDen Haag
    CollectiegebiedZuid-Holland
    Archief0335-01
    Registratienummer1879
    AktenummerB345
    Registratiedatum10-02-1967
    Akteplaats's-Gravenhage
    CollectieAmbtenaar van de burgerlijke stand van de gemeente 's-Gravenhage
    BoekNadere toegang op het overlijdensregister van de gemeente 's-Gravenhage
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 april 2023.

Gezin van Pieter van der Harst

Hij is getrouwd met Beertje Schaftenaar.

Zij zijn getrouwd op 24 juli 1912 te Harderwijk, Gelderland, The Netherlands, hij was toen 25 jaar oud.

BruidegomPieter van der Harst
BeroepKuiper
Geboorteplaats's-Gravenhage
Leeftijd25
BruidBeertje Schaftenaar
Beroepzonder beroep
GeboorteplaatsHarderwijk
Leeftijd20
Vader van de bruidegomJohannes van der Harst
Beroepvoerman
Moeder van de bruidegomDirkje Kraaijenoord
Beroepgeen beroep vermeld
Vader van de bruidJan Dirk Schaftenaar
BeroepLandbouwer
Moeder van de bruidGerritje van Lozenoord
Beroepzonder beroep
GebeurtenisHuwelijk
Datum24-07-1912
GebeurtenisplaatsHarderwijk
DocumenttypeBS Huwelijk
ErfgoedinstellingGelders Archief
Plaats instellingArnhem
CollectiegebiedGelderland
Archief0207A
Registratienummer8988.15
Aktenummer32
Registratiedatum24-07-1912
AkteplaatsHarderwijk
CollectieHarderwijk, Huwelijksregister
BoekHarderwijk, Huwelijksregister

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter van der Harst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 december 1886 lag rond de 8,7 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 24 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Karl Benz deponeert de rechten voor de ’Patent Motorwagen’, die algemeen wordt beschouwd als het eerste voertuig dat specifiek werd ontworpen om door een verbrandingsmotor te worden aangedreven. Deze wordt algemeen gezien als de eerste auto.
    • 22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
    • 8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
    • 3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
    • 28 oktober » Het Vrijheidsbeeld in New York wordt ingehuldigd.
    • 29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
  • De temperatuur op 8 februari 1967 lag tussen 0,4 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 3,5 uur zonneschijn (37%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1967: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,5 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Kees Verkerk wordt in Oslo wereldkampioen hardrijden op de schaats.
    • 28 maart » de Royal Air Force bombardeert de Liberiaanse olietanker Torrey Canyon om de uitstromende olie te doen ontbranden.
    • 13 mei » Eendaags bezoek van Paus Paulus VI aan Fatima in Portugal voor de viering van de vijftigste verjaardag van de verschijning van Maria.
    • 29 juni » De Amerikaanse filmster Jayne Mansfield komt op 34-jarige leeftijd om het leven bij een auto-ongeluk bij Slidell (Louisiana).
    • 23 juli » In Detroit (Michigan, VS) breken rassenrellen uit in de overwegend Afro-Amerikaanse en verarmde binnenstad. 43 mensen sterven en 1400 huizen verbranden.
    • 14 december » Koning Constantijn II van Griekenland vlucht naar Italië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Harst


De publicatie Stamboom Meiling is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert Meiling, "Stamboom Meiling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-meiling/I8778.php : benaderd 2 januari 2026), "Pieter van der Harst (1886-1967)".