Stamboom Meiling » Roosje van de Vuurst (1790-1863)

Persoonlijke gegevens Roosje van de Vuurst 

  • Zij is geboren op 22 november 1790 in Hoogland, Utrecht, The Netherlands.
    KindRoosje van de Vuurst
    GeslachtVrouw
    VaderTijmen van de Vuurst
    MoederAaltje Timmer
    GebeurtenisDoop
    Datum17-01-1790
    ReligieNederduits-gereformeerd (later Nederlands-hervormd)
    GebeurtenisplaatsHoogland
    DocumenttypeDTB Dopen
    ErfgoedinstellingHet Utrechts Archief
    Plaats instellingUtrecht
    CollectiegebiedUtrecht
    ArchiefDTB_Archief_Eemland_171
    Registratienummer29
    Pagina5
    Registratiedatum17-01-1790
    AkteplaatsHoogland
    CollectieHoogland NH dopen 1760-1811
  • Ze werd gedoopt op 28 november 1790 in Baarn, Utrecht, The Netherlands.
  • Zij is overleden op 1 maart 1863 in Stoutenburg, Utrecht, The Netherlands, zij was toen 72 jaar oud.
    OverledeneRoosje van de Vuurst
    GeslachtVrouw
    Leeftijd73
    VaderTijmen van de Vuurst
    MoederAaltje Timmer
    PartnerBarent Meiling
    GebeurtenisOverlijden
    Datum01-03-1863
    GebeurtenisplaatsStoutenburg
    DocumenttypeBS Overlijden
    ErfgoedinstellingHet Utrechts Archief
    Plaats instellingUtrecht
    CollectiegebiedUtrecht
    Archief481
    Registratienummer1172-07
    Aktenummer6
    Registratiedatum02-03-1863
    AkteplaatsStoutenburg
    CollectieStoutenburg 1863
  • Een kind van Tijmen Jansen van de Vuurst en Aaltje Timmer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 april 2022.

Gezin van Roosje van de Vuurst

Zij is getrouwd met Barend Meiling.

Zij zijn getrouwd op 7 december 1815 te Eemnes, Utrecht, The Netherlands, zij was toen 25 jaar oud.

BruidegomBarend Mijling
GeboorteplaatsPutten
Leeftijd48
BruidRoosje van de Vuurst
GeboorteplaatsZevenhuizen onder Bunschoten
Leeftijd25
Vader van de bruidegomJan Evertsen Mijling
Moeder van de bruidegomWoutertje Reijertsen
Vader van de bruidTijmen van de Vuurst
Moeder van de bruidAaltje Timmer
GebeurtenisHuwelijk
Datum07-12-1815
GebeurtenisplaatsEemnes
DocumenttypeBS Huwelijk
ErfgoedinstellingHet Utrechts Archief
Plaats instellingUtrecht
CollectiegebiedUtrecht
Archief481
Registratienummer217-16
Aktenummer15
Registratiedatum07-12-1815
AkteplaatsEemnes
CollectieEemnes 1815
OpmerkingBruid gedoopt onder Baarn.

Kind(eren):

  1. Jan Meiling  1816-1816
  2. Jan Meiling  1817-1874 
  3. Aaltje Meiling  1818-1859
  4. Tijmen Meiling  1820-1901
  5. Woutertje Meiling  1821-1821
  6. Wouter Meiling  1822-1889 
  7. Jannetje Meiling  1824-1892
  8. Evertje Meiling  1825-1826
  9. Evertje Meiling  1830-1830
  10. Evert Meiling  1832-1903 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roosje van de Vuurst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Roosje van de Vuurst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Roosje van de Vuurst

Aaltje Timmer
1764-1819

Roosje van de Vuurst
1790-1863

1815
Jan Meiling
1816-1816
Jan Meiling
1817-1874
Evert Meiling
1832-1903

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 november 1790 lag rond de 5,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1790: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Naar Amerikaans voorbeeld wordt in de Zuidelijke Nederlanden de "Republiek van de Verenigde Nederlandse Staten" of de "République des États belgiques unis" uitgeroepen.
    • 26 januari » Première van de opera Così fan tutte van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
    • 29 mei » Rhode Island sluit zich als laatste aan bij de groep van Amerikaanse kolonies die de Britse overheersing bestrijden.
    • 5 juni » Het eerste nummer van het Overijsselsch Weekblad verschijnt.
    • 6 oktober » Introductie van het kunstmatige mineraalwater van Jacob Schweppe, later bekend onder de handelsnaam Schweppes.
    • 6 december » Het Amerikaans Congres verhuist van New York naar Philadelphia in Pennsylvania.
  • De temperatuur op 28 november 1790 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1790: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Naar Amerikaans voorbeeld wordt in de Zuidelijke Nederlanden de "Republiek van de Verenigde Nederlandse Staten" of de "République des États belgiques unis" uitgeroepen.
    • 26 januari » Première van de opera Così fan tutte van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
    • 29 mei » Rhode Island sluit zich als laatste aan bij de groep van Amerikaanse kolonies die de Britse overheersing bestrijden.
    • 5 juni » Het eerste nummer van het Overijsselsch Weekblad verschijnt.
    • 6 oktober » Introductie van het kunstmatige mineraalwater van Jacob Schweppe, later bekend onder de handelsnaam Schweppes.
    • 6 december » Het Amerikaans Congres verhuist van New York naar Philadelphia in Pennsylvania.
  • De temperatuur op 7 december 1815 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
    • 3 maart » In Groningen wordt de studentensociëteit "Mutua Fides" geopend. Dit is de oudste studentensociëteit van Nederland, de sociëteit behorend bij het Groninger Studenten Corps 'Vindicat atque Polit'.
    • 10 april » De Tambora op het Indonesische eiland Soembawa barst uit.
    • 18 juni » Slag bij Waterloo
    • 22 juni » Napoleon wordt voor de tweede keer tot aftreden gedwongen.
    • 15 oktober » Napoleon Bonaparte begint zijn verbanning op Sint-Helena in de Atlantische oceaan.
    • 7 december » Michel Ney, maarschalk van Frankrijk wordt geëxecuteerd door een vuurpeloton, nadat hij door het bewind van Lodewijk XVIII van Frankrijk schuldig is bevonden aan verraad, wegens zijn steun aan Napoleon Bonaparte gedurende de Honderd Dagen.
  • De temperatuur op 1 maart 1863 lag rond de 8,1 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
    • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
    • 3 oktober » President van de Verenigde Staten Abraham Lincoln maakt van Thanksgiving Day een nationale feestdag.
    • 14 oktober » Alfred Nobel verkrijgt octrooi op nitroglycerine.
    • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
    • 4 november » Première van de opera Les Troyens à Carthage van Hector Berlioz in Parijs.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van de Vuurst


De publicatie Stamboom Meiling is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert Meiling, "Stamboom Meiling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-meiling/I106.php : benaderd 26 december 2025), "Roosje van de Vuurst (1790-1863)".