De temperatuur op 29 september 1893 lag rond de 15,5 °C. Er was 1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
16 december » Wereldpremière van Antonín Dvořáks symfonie Uit de Nieuwe Wereld
Trouwdag 5 juni 1923
De temperatuur op 5 juni 1923 lag tussen 5,2 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 0,9 mm neerslag. Er was 5,8 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
13 april » Kurt Schwitters houdt in de bovenzaal van Hotel Phoenix te Drachten de laatste DaDa-bijeenkomst ter wereld.
23 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Rapid Boekarest.
21 juli » In Nederland begint de HDO, de voorloper van de AVRO, met radio-uitzendingen.
14 september » Miguel Primo de Rivera wordt dictator van Spanje.
9 november » Bierkellerputsch / Hitlerputsch in München, eerste en mislukte poging van Adolf Hitler en zijn nazi's om de macht in Duitsland te grijpen (in de nacht van 8 op 9 november).
Dag van overlijden 18 maart 1993
De temperatuur op 18 maart 1993 lag tussen 5,1 °C en 12,3 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
11 maart » Het Europese Parlement veroordeelt Griekenland voor de behandeling van dienstweigeraars als misdadigers. Erkende gewetensbezwaarden moeten in Griekenland tweemaal zo lang dienen als dienstplichtig militairen.
27 april » Een vliegtuig met aan boord het Zambiaans voetbalelftal stort neer boven Gabon.
7 juni » De Roemeense voetbalbond ontslaat bondscoach Cornel Dinu naar aanleiding van de slechte resultaten in de aanloop naar het WK voetbal 1994.
30 juni » Bomaanslag op het gebouw van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in Den Haag door de RaRa.
25 september » Drie Amerikaanse VN-soldaten komen in de Somalische hoofdstad Mogadishu om het leven als hun helikopter wordt getroffen door een granaat. De helikopter stort neer in een wijk die wordt beheerst door milities van krijgsheer Mohammed Farrah Aidid.
1 november » Het Verdrag van Maastricht treedt in werking.
Dag van begraven 23 maart 1993
De temperatuur op 23 maart 1993 lag tussen 1,9 °C en 9,5 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 8,3 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
24 april » Een IRA-bom richt verwoestingen aan in de binnenstad van Londen.
27 april » De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties hekelt de beschieting door de Angolese oppositiebeweging UNITA van een vliegtuig van de Wereldvoedselorganisatie als een "schandelijke, vijandige daad".
28 mei » Dr. Edmund Stoiber wordt minister-president van Beieren.
6 juni » In de Franse stad Caen wordt het Stade Michel d'Ornano officieel geopend.
6 september » Na een incident waarbij zeven Nigeriaanse VN-militairen zijn gedood, voeren troepen van de Verenigde Naties in het zuiden van de Somalische hoofdstad Mogadishu opnieuw aanvallen uit op guerrillastrijders van krijgsheer generaal Mohammed Farrah Aidid.
21 oktober » Staatsgreep in Burundi, waarbij Hutu-president Melchior Ndadaye wordt vermoord.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan Mees, "Stamboom Mees", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mees/I000007.php : benaderd 19 februari 2026), "Barbara van Manen (1893-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.