Stamboom Meertens/Merrelaar/Van Ammelrooij/Lodder » pieter merrelaar

Persoonlijke gegevens pieter merrelaar 


Gezin van pieter merrelaar

(1) Hij is getrouwd met maria zonneville.

Zij zijn getrouwd op 12 juli 1809 te ijzendijke.


Kind(eren):

  1. janneke merrelaar  1810-????
  2. jacob merrelaar  1814-1814
  3. pieter merrelaar  1815-1815
  4. jan merrelaar  1816-1818
  5. maria merrelaar  1818-1819


(2) Hij is getrouwd met elisabeth zonnevijle.

Zij zijn getrouwd op 19 augustus 1820 te hoofdplaat.


Kind(eren):

  1. adriaan merrelaar  1820-1876
  2. isaac merrelaar  1822-1822
  3. pieter merrelaar  1824-1909
  4. johannes merrelaar  1827-1901 
  5. jacobus merrelaar  1835-1887

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot pieter merrelaar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van pieter merrelaar


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 augustus 1820 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oosten. Typering van het weer: betrokken veel regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1820: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Staatsgreep in Spanje door generaal Rafael del Riego.
    • 11 januari » In Frankrijk wordt het eerste roestvrij staal geproduceerd.
    • 30 januari » Edward Bransfield ontdekt Antarctica.
    • 14 maart » Victor Emanuel II van Italië, koning van Italië († 1878)
    • 15 maart » Het noordoostelijke deel van de Amerikaanse staat Massachusetts wordt afgesplitst, en vormt de staat Maine.
    • 11 mei » Tewaterlating van de HMS Beagle.

Over de familienaam Merrelaar


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Manuela Meertens, "Stamboom Meertens/Merrelaar/Van Ammelrooij/Lodder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-meertens/I562.php : benaderd 9 februari 2026), "pieter merrelaar".