Stamboom Mazer » Johanna Catharina Stroop (Straub) (1769-1840)

Persoonlijke gegevens Johanna Catharina Stroop (Straub) 

Bron 1
  • Zij is geboren op 15 februari 1769 in Den Haag, Nederland.
  • Beroep: Groenteverkoopster.
  • Zij is overleden op 26 september 1840 in Den Haag, Nederland, zij was toen 71 jaar oud.

Gezin van Johanna Catharina Stroop (Straub)

Zij heeft/had een relatie met Pieter Simon Caffa.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Catharina Stroop (Straub)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Catharina Stroop (Straub)

Johanna Catharina Stroop (Straub)
1769-1840



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Bartels Web Site, Belinda Bartels, Johanna Catharina Stroop (Straub) (Caffa), 28 februari 2017
    Toegevoegd via een Instant Discovery™

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Bartels Web Site

    Familiestamboom: 397333161-1

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 februari 1769 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord ten westen. Typering van het weer: donker. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1769: Bron: Wikipedia
    • 19 mei » Kardinaal Giovanni Vincenzo Antonio Ganganelli wordt gekozen tot Paus Clemens XIV
    • 28 mei » Bisschopswijding van Paus Clemens XIV in Rome.
    • 4 juni » Kroning van Paus Clemens XIV in Rome.
    • 2 november » Pioniers van een Spaanse expeditie, onder wie José Francisco Ortega en geleid door ene Don Gaspar de Portola, ontdekten de Golden Gate nabij San Francisco.
  • De temperatuur op 26 september 1840 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1840: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Republiek van de Rio Grande verklaart zich onafhankelijk van Mexico.
    • 22 januari » Britse kolonisten komen aan in Nieuw-Zeeland.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch Vicariaat Limburg in Nederland.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Luxemburg.
    • 20 oktober » Het gipsverband wordt uitgevonden door de Belgische chirurg Louis Seutin.
    • 15 december » De resten van Napoleon Bonaparte worden bijgezet in de Invalides.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stroop (Straub)


De publicatie Stamboom Mazer is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ron Mazer, "Stamboom Mazer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mazer/I500071.php : benaderd 3 januari 2026), "Johanna Catharina Stroop (Straub) (1769-1840)".