23 januari » Inauguratie van Emilio Aguinaldo als president van de Constitutionele Republiek der Filipijnen.
4 februari » De Duitse voetbalclub Werder Bremen wordt opgericht.
14 maart » Terugkeer van de Belgica, het expeditieschip waarmee Adrien de Gerlache het Zuidpoolgebied verkende.
27 maart » Guglielmo Marconi brengt een draadloze radioverbinding tot stand over het Kanaal
21 september » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Stuttgarter Kickers.
22 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HV Victoria.
Dag van overlijden 13 januari 1952
De temperatuur op 13 januari 1952 lag tussen -0,8 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (50%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
21 maart » Op de Waalsdorpervlakte wordt het doodvonnis van twee oorlogsmisdadigers, de Nederlander Andries Pieters en de Duitser Artur Albrecht, door een executiepeloton voltrokken.
7 mei » Eerste concept van een chip voor gebruik in computers, van Geoffrey Dummer.
25 juli » Het verdrag over de oprichting van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal wordt van kracht.
20 september » Alfred Hershey en Martha Chase tonen aan dat DNA erfelijk materiaal bevat.
4 oktober » In Brussel wordt de Noord-Zuidverbinding ingehuldigd.
7 oktober » De streepjescode ofwel barcode werd officieel gepatenteerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ron Mazer, "Stamboom Mazer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mazer/I397.php : benaderd 13 januari 2026), "Jacoba Poldervaart (1899-1952)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.