Stamboom Martijn » Wilhelmina Judith Ketel (1893-1965)

Persoonlijke gegevens Wilhelmina Judith Ketel 

Bronnen 1, 2

Gezin van Wilhelmina Judith Ketel

Zij is een partner van Roeland Christoffel Gebhard de Wilde.Bronnen 3, 4, 5, 6

Aert van Nesstraat (Rotterdam)
Locatie Rotterdam Stadsdeel Centrum
Begin
Mauritsweg/Schouwburgplein Eind Coolsingel en de Meent Lengte ca. 350 meter Algemene informatie Genoemd naar Aert Jansse van Nes
Naam sinds 1873, Bestrating klinkers
De Aert van Nesstraat is een straat in het centrum van Rotterdam, en loopt van de Mauritsweg / Schouwburgplein naar de Coolsingel. De straat werd in het kader van de 19e-eeuwse stadsuitbreiding aangelegd in het verlengde van de Meent, die voorheen ten einde liep op de oostelijke oever van de Coolvest. De straat werd in 1873 vernoemd naar de Nederlandse zeeheld en vlootvoogd Aert Jansse van Nes.
Van 1886 tot 1940 stond hier de Groote Schouwburg. Tussen 1945 en 1947 werd een nieuwe Rotterdamse Schouwburg gebouwd met 1,7 miljoen afgebikte stenen van gebombardeerde gebouwen. Dit gebouw is in 1988 vervangen door een nieuwe Schouwburg.
Aan het uiteinde van de Aert van Nesstraat, op de kruising met de Coolsingel, staat links het pand van MeesPierson (de vroegere Bank Mees & Hope), met aan de overkant het NH Atlanta Hotel Rotterdam. Rechts van het hotel bevindt zich de acht verdiepingen tellende garage Bijenkorf parking. Er zijn reële plannen om de parking te slopen en parkeerplaatsen ondergronds aan te leggen.
Op de plaats waar nu de parkeergarage staat, stond voor de Tweede Wereldoorlog een wooncomplex, waar in 1916 de latere schilder Willem de Kooning (1904 - 1997) als 12-jarige woonde. De Willem de Kooning Academie aan de Blaak is naar hem vernoemd.

Ze werden partners te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland.

Zij zijn getrouwd op 18 juli 1917 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.

BS Rotterdam, Akte Reg. 1917m Fol. M 22

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmina Judith Ketel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmina Judith Ketel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmina Judith Ketel


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Overlijdensregister 1965 Rijswijk
  2. Archief: Overlijdens Register
    Overlijdens Akte van Wilhelmina Judith Ketel in Rijswijk op 29 maart 1965, oud 72 jaar, wonede in Sassenheim, gehuwd met Roeland Christoffel Gebhart de Wilde,
    Inventarisnr.: Akte 29
    Archiefnaam: Archief Rijswijk
    Akteplaats: Rijswijk
    Gebeurtenissen 16 maart 1965
  3. BS Geboorteregister 1893 Rotterdam Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  4. Archief: Geboorte Register
    Akteplaats: Rotterdam,ZH,NLD
    Geboorte Akte van Wilhelmina Judith Ketel in Rotterdam op 22 februari 1893, in huis aan de Crispijnlaan.
    Archiefnaam: Archief Rotterdam
    Inventarisnr.: Akte1140, img. 519 in Genver
    Gebeurtenissen 22 februari 1893
  5. PK kaart 1940 Rotterdam achterkant Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  6. CBG Refnr.: Gezinskaart R de Jager
    Gezindkaart van Roeland de Jager in Rotterdam Achrerkant
    Akteplaats: Rotterdam,ZH,NLD
    Gebeurtenissen 23 april 2020
  7. PK kaart Roeland de Wilde Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  8. Akteplaats: Rotterdam,ZH,NLD
    Persoonskaart van Roeland d Wilde en Wilhemina Judith Ketel met drie kinderen
    Gebeurtenissen 1940
  9. BSHuwelijken 1917 Rotterdam Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  10. Huw, Akte van Roeland Christoffel Gebhard de Wilde in Rotterdam op 18 juli 1917 met Wilhelmina Judith Ketel
    Akteplaats: Rotterdam,ZH,NLD
    Archief: Huw. Register
    Inventarisnr.: Akte 2018, imh 443, in Genver
    Archiefnaam: Archief rotterdam
    Gebeurtenissen 18 juli 1917
  11. Gezinskaart Roeland de Jager 1940 Voorkant Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  12. CBG Refnr.: Pk Kaart voorkant
    Akteplaats: Rotterdam,ZH,NLD
    PK kaart voorkant van Roeland de Jager in Rotterdam
    Gebeurtenissen 23 april 2020

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 februari 1893 lag rond de 3,8 °C. Er was 6 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 73 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Een 'veiligheidscomité' o.l.v. Sanford Dole pleegt een staatsgreep en zet koningin Lili'uokalani af: het eerste geval van VS-Amerikaans imperialisme.
    • 21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
    • 29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
    • 1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
    • 16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
    • 16 december » Wereldpremière van Antonín Dvořáks symfonie Uit de Nieuwe Wereld
  • De temperatuur op 18 juli 1917 lag tussen 13,9 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 8,6 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 16 januari » De Duitse minister van buitenlandse zaken verstuurt het Zimmermanntelegram aan Mexico met het verzoek zich aan de kant van de Centrale Mogendheden te scharen in de Eerste Wereldoorlog.
    • 1 februari » Het Duitse Keizerrijk verklaart de onbelemmerde duikbootoorlog.
    • 5 februari » De Mexicaanse grondwet treedt in werking.
    • 14 oktober » Het Uruguayaans voetbalelftal wint ook de tweede editie van de Copa América. In de slotwedstrijd wordt naaste concurrent Argentinië met 1-0 verslagen.
    • 15 oktober » In Vincennes vlak buiten Parijs wordt Mata Hari door een vuurpeloton geëxecuteerd, op grond van spionage voor Duitsland.
    • 7 november » Begin van de Oktoberrevolutie: Lenin, de aanvoerder van de bolsjewieken, leidt de communisten in een vrijwel bloedeloze staatsgreep tegen de Voorlopige Regering. (In Rusland gold toentertijd de juliaanse kalender en volgens die kalender was het toen 25 oktober.)
  • De temperatuur op 16 maart 1965 lag tussen 6,1 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 9,2 mm neerslag gedurende 4,7 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (48%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
  • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
  • In het jaar 1965: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,2 miljoen inwoners.
    • 25 maart » In Antwerpen wordt het eerste traject van de premetro in gebruik genomen.
    • 15 juni » Bob Dylan neemt "Like a Rolling Stone" op.
    • 1 juli » In Enschede wordt profvoetbalclub FC Twente opgericht na een fusie tussen Sportclub Enschede en de Enschedese Boys.
    • 11 oktober » Eerste uitzending van Hilversum III.
    • 26 oktober » De Beatles ontvangen van de Britse vorstin een koninklijke onderscheiding.
    • 15 december » Lancering van de bemande Gemini 6A. Gemini 6A heeft een rendez-vous met Gemini 7, de eerste in de geschiedenis.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ketel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ketel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ketel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ketel (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Martijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ruud Martijn, "Stamboom Martijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-martijn/I34858.php : benaderd 27 januari 2026), "Wilhelmina Judith Ketel (1893-1965)".