Stamboom Martijn » Dieuwertje Jans Hoedemakers (1732-1804)

Persoonlijke gegevens Dieuwertje Jans Hoedemakers 

Bron 1
  • Zij is geboren in het jaar 1732 in Vlieland, Friesland, Nederland.
  • Ze werd gedoopt op 10 februari 1732 in Vlieland, Friesland, Nederland.
    Doopboek Herv. gem. Oost-Vlieland
  • Geloof: Hervormd.
  • Zij is overleden september 1804 in Vlieland, Friesland, Nederland, zij was toen 72 jaar oud.
  • Zij is begraven op 11 september 1804 in Vlieland, Friesland, Nederland.
    begraafboek Gemeente Vlieland
  • Een kind van Jan Pieterse Hoedemakers en Antje Nobel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 februari 2018.

Gezin van Dieuwertje Jans Hoedemakers

Zij is een partner van Willem Cornelis Bruijn.

Ze werden partners te Vlieland, Friesland, Nederland.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Dieuwertje Bruijn  1766-????
  2. Martje Willems Bruijn  1768-1808 


Notities over Dieuwertje Jans Hoedemakers

Dieuwertje Jans Hoedemakers is te Vlieland als getuige bij de doop van Jannetje Hoedemaker op 17-08-1783 in Vlieland met ouders s Cornelis Jans Hoedemakers en Grietje Melles aanwrezig geweest.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dieuwertje Jans Hoedemakers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dieuwertje Jans Hoedemakers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dieuwertje Jans Hoedemakers

Antje Nobel
1698-1771

Dieuwertje Jans Hoedemakers
1732-1804



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Begraafboek 1804 Vlieland Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  2. Archiefnaam: Archief Vlieland
    Begraven van Dieuwertje Jans Hoedemaker in Vlieland op 11 september 1804
    Gezindte: Hervormd
    Akteplaats: Vlieland,FR,NLD
    Archief: Begraafboek
    Inventarisnr.: Img. 63
    Gebeurtenissen 11 september 1804

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 september 1804 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1804: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Einde van de Franse overheersing in Haïti. Haïti wordt de eerste zwarte republiek en het tweede onafhankelijke land in Noord-Amerika na de Verenigde Staten.
    • 14 maart » Johann Strauss sr., Oostenrijks componist († 1849)
    • 18 mei » Napoleon Bonaparte wordt bij senaatsbesluit uitgeroepen tot keizer.
    • 11 juli » In een duel doodt de Amerikaanse vicepresident Aaron Burr de minister van Financiën, Alexander Hamilton.
    • 1 september » De planetoïde Juno wordt ontdekt door de Duitse astronoom Karl Ludwig Harding.
    • 23 november » Tijdens het verblijf van paus Pius VII in Lyon, onderweg naar de kroning van Napoleon in Parijs, sterft zijn reisgenoot kardinaal Stefano Borgia.

Over de familienaam Hoedemakers


De publicatie Stamboom Martijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ruud Martijn, "Stamboom Martijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-martijn/I31020.php : benaderd 30 januari 2026), "Dieuwertje Jans Hoedemakers (1732-1804)".