Stamboom Martijn » Antonie (Antoon) "Toon" Teunter (Tuinder) (1813-1851)

Persoonlijke gegevens Antonie (Antoon) "Toon" Teunter (Tuinder) 

Bronnen 1, 2, 3, 4, 5

De auteur van deze publicatie heeft toestemming van de persoon in kwestie (voor zover het een levende persoon betreft) voor het vermelden van de gegevens.


Gezin van Antonie (Antoon) "Toon" Teunter (Tuinder)

Hij is een partner van Pieternella Rotteveel.Bron 6

Ze werden partners te 's-Gravenhage, Zuid-Holland, Nederland.

Zij zijn getrouwd op 18 oktober 1843 te 's-Gravenhage, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 30 jaar oud.

Bs den Haag, Akte 415
Getuigen: Getuige Willem Frederik van den Berg, 24, kleermaker, Willem Esser, 37, timmerman, Andries Gerardus Roos, 26, bediende, Hendrik Sluijterman, 68, opperman

Kind(eren):



Notities over Antonie (Antoon) "Toon" Teunter (Tuinder)

Hummelo wordt voor het eerst genoemd in een oorkonde uit het jaar 828. De naam wordt op meerdere manieren verklaard. Het zou een samenstelling van Germaans humulan kunnen zijn, als een samenstelling van hummel (hop) en lauha (bosje op hoge zandgrond).[2] Dus een beboste hoogte waar hop op groeit. Het zou ook kunnen dat het een eigennaam is met daaraan gekoppeld loo voor bos.
Het dorp ligt op een rivierduin langs de Oude IJssel. De later ontstane lintbebouwing is nog altijd goed zichtbaar. In de loop der jaren is het dorp uitgebreid in de richting van Laag-Keppel.
Hummelo was vanouds een zelfstandige bestuurlijke eenheid en later een zelfstandige gemeente. Op 1 januari 1812 werd de gemeente vergroot met het gebied van Ambt Doetinchem. Op 1 januari 1818 werd de gemeente Hummelo opgeheven. Ambt Doetinchem werd weer zelfstandig en het dorp Hummelo werd samengevoegd met de opgeheven gemeente Keppel tot een nieuwe gemeente Hummelo en Keppel. Deze gemeente werd op 1 januari 2005 opgeheven en ging op in de gemeente Bronckhorst.
Hummelo kent een beschermd dorpsgezicht. De dorpstraat telt 7 panden op de lijst van Rijksmonumenten. [3]. En nog eens 7 panden op de de lijst van gemeentelijke monumenten[4]. Totaal telt Hummelo respectievelijk 38 en 56 monumenten. Komende van Zutphen rijdt men de oorspronkelijke Dorpstraat in die in het verleden bestraat was met granieten steentjes en waar een trambaan lag. De granieten steentjes zijn nog terug te vinden in de trottoirs.[5] Tussen de monumentale panden verschijnt rechts de kerk.
Nederlands Hervormde kerk
Waarschijnlijk bestond er al een kerk in Hummelo in 828, het jaar waarop Hummelo in voornoemde oorkonde werd vermeld. De huidige kerk werd in 1838 gebouwd op de plaats waar een middeleeuwse kerk geheel in verval was geraakt. Deze kwam tot stand mede door een financiële bijdrage van koning Willem I en H.J.C.J. baron van Heeckeren (1785-1862). Hij werd in neo-gotische stijl gebouwd. Op het erf staat een gietijzeren pomp uit rond 1875. [6]
Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden beide klokken van de kerk gevorderd. De klokken dateerden uit ook uit 1838 en hadden een diameter van 0,87 en 0,68 meter. Beide droegen als opschrift: 'Petit Et. Eratres Eldelbroek in Gescher Me Fecerunt 1838'. De kerk werd gerestaureerd met steun van het Prins Bernhard Cultuurfonds.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antonie (Antoon) "Toon" Teunter (Tuinder)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antonie (Antoon) "Toon" Teunter (Tuinder)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antonie (Antoon) Teunter (Tuinder)


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Huwelijksregister Bijlage den Haag Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  2. Inventarisnr.: akte 415, img. 310
    Archief: Huw. Register Bijlage 05
    Archiefnaam: Archief den Haag
    HwB -05 extract geboorteregister bij Nationale Militie in hummrlo en Kessel op 27 september 1813.
    Akteplaats: 's-Gravenhage,ZH,NLD
    Gebeurtenissen 18 oktober 1843
  3. BS Overlijdensregister 1851 Doetinchem Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  4. Inventarisnr.: Akte 55
    Akteplaats: Doetinchem,GE,NLD
    Archief: Overlijdensregister
    Archiefnaam: Archief doetinchem
    Overlijdensextract van Anttoon Tuinter te Doetinchem op 10 november, akte 55.
    Gebeurtenissen 10 november 1851
  5. BS Geboorteregister 1813 Hummelo Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  6. Akteplaats: Hummelo,GE,NLD
    Archief: Doopregister
    Archiefnaam: Archief Hummelo en Keppel
    Inventarisnr.: Akte 65, Img. 201
    Doopakte van Toon Teunter in Hummelo op 26 september 1813.
    Gebeurtenissen 26 september 1813
  7. BS Overlijdensregister 1851 Doetinchem Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  8. Archief: Overlijdens register
    Archiefnaam: Archief Doetinchem
    Inventarisnr.: Akte 55
    Overlijdensakte van Antoon Tuinter in Doetinchem op 10 november 1851 in de ouderdom van 38 jaar des avonds ten zes uren in zijn huisin Langerak, nr, 38.
    Akteplaats: Doetinchem,GE,NLD
    Gebeurtenissen 10 november 1851
  9. BS Huwelijksregister Bijlage 06 den Haag Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  10. Archiefnaam: Archief den Haag
    Geboorte extract van Toon Teunter in Humelo op 27 september 1813
    Archief: Huw. Register Bijlage
    Akteplaats: 's-Gravenhage,ZH,NLD
    Inventarisnr.: Akte 415, Img. 311
    Gebeurtenissen 27 september 1813
  11. BS Huwelijksregister 1843 den Haag Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  12. Akteplaats: 's-Gravenhage,ZH,NLD
    Inventarisnr.: Akte 415
    Archiefnaam: Archief den Haag
    huw. akte van Toon Teunter in 1843 in den Haag op 18 okteber met Pieternella Rotteveel.
    Archief: Huw. register
    Gebeurtenissen 18 oktober 1843

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 september 1813 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » De Brit Humphry Davy ontdekt de lichtboog.
    • 27 januari » De opera Il Signor Bruschino van componist Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro San Moisè in Venetië.
    • 23 augustus » Slag bij Grossbeeren.
    • 30 augustus » De Slag bij Kulm vindt plaats tussen de Fransen en een geallieerd Oostenrijks-Russisch-Pruisisch leger.
    • 13 november » De acteur Frederikus Adrianus Rosenveldt wordt door de Franse politie gearresteerd nadat hij op het toneel "Vivat Oranje!" heeft geroepen. Hij wordt in gevangenschap naar Frankrijk afgevoerd.
    • 30 november » Zware strijd in en rond Arnhem. De Franse bezetter wordt door een uitermate bloedige Pruisische stormaanval uit de stad verdreven.
  • De temperatuur op 18 oktober 1843 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1843: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Leo Dehon, Frans priester, stichter van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus († 1925)
    • 25 maart » De Thames Tunnel in Londen wordt geopend, 's werelds eerste tunnel onder water.
    • 28 juni » Huwelijk van kroonprins Frederik Willem van Mecklenburg-Strelitz en prinses Augusta van Cambridge in Buckingham Palace in Londen.
    • 19 juli » Tewaterlating van het eerste, volledig metalen, stoomschip: de SS Great Britain.
    • 19 december » De eerste publicatie van A Christmas Carol van Charles Dickens.
  • De temperatuur op 10 november 1851 lag rond de 7,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 februari » België - Oprichting van het Willemsfonds, genoemd naar de schrijver Jan Frans Willems, ter ondersteuning van de Vlaamse taal en literatuur.
    • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
    • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
    • 18 september » Eerste publicatie van de New York Times.
    • 2 december » Staatsgreep in Frankrijk door president Lodewijk Napoleon Bonaparte.
    • 4 december » Mislukte staatsgreep in Frankrijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Teunter (Tuinder)


De publicatie Stamboom Martijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ruud Martijn, "Stamboom Martijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-martijn/I29357.php : benaderd 20 januari 2026), "Antonie (Antoon) "Toon" Teunter (Tuinder) (1813-1851)".