De auteur van deze publicatie heeft toestemming van de persoon in kwestie (voor zover het een levende persoon betreft) voor het vermelden van de gegevens.
Hij is een partner van Emerrentiana Heuntgens (Wingardis).
Ze werden partners te Nuth, Limburg, Nederland.
Zij zijn getrouwd rond 1610 te Nuth, Limburg, Nederland.Kind(eren):
AL-LvO 1755, 100r: Op 22 december 1650 verklaarde Jan Hamers, gehuwd met Eurm Huntgens, dat hij 16 januari 1645 een koopcontract had afgesloten met zijn zwager Servatius Huntgens, gehuwd met Meijken Hamers. Hij had hem voor 150 gulden het aandeel in akkerland, weiland en beemden verkocht zoals was toebedeeld uit de nalatenschap van tante Peetgen Rentgens.
RAL-LvO 175r, 113v: Op 2 mei 1651 verkocht Jan Hamers, gehuwd met Eurm Huntgens aan Steffen van Eijnatten, heer van Nuth, 86 kleine roeden beemd "Mullenbemd" onder Nuth, grenzend aan Jan Hamers zelf en de molenweide en beemden, voor een gulden per kleine roede.
RAL-LvO 1755, 148v: Op 30 september 1653 verkocht Jan Hamers, gehuwd met Eurm Huntgens, aan Vaes Huntgens, gehuwd met Meijken Hamers, een halve bunder beemd te Nierhoven onder Nuth gelegen, grenzend aan de heer van Nuth, Servaes Huntgens, de latteweide en de heer van Nuth, voor 36 stuivers per kleine roede. Er werd afgesproken dat het gras over de weide van Jan Hamers afgevoerd mocht worden.
RAL-LvO 1755, 174v: Op 10 februari 1656 leende Jan Hamers, gehuwd met Urm Huntgens, 400 gulden tegen 6 1/4 % van Catharina Drijveners, weduwe ban Anthonius van der Steen. Hij borgde daartoe met een bunder akkerland achter Nierhoven onder Nuth, grenzend aan Gilis Alofs, de wijenweg en hun huisweide. Tegelijkertijd traden zijn zonen Willem en Servatius Hamers als medeborgen op.
RAL-LvO 1755, 221r: Op 7 maart 1662 verklaarde Jan Hamers, gehuwd met Eurm Huntgens, dat hij van plan was om zijn goederen onder zijn kinderen te verdelen. Hij liet hier vastleggen dat de drie kinderen van zijn dochter Grietgen Hamers, uit drie verschillende huwelijken, te weten Judich Wingarts uit haar eerste huwelijk met wijlen Thijs Wingarts, Aleth Knubben uit haar huwelijk met wijlen Adam Knubben, en haar kind uit haar derde huwelijk met wijlen Jan Horstmans, gelijkelijk zouden meedelen in de erfenis.
Joannes Haemers (Hamers) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
± 1610 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Emerrentiana Heuntgens (Wingardis) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.