Stamboom Marree » Antonius Pennings (1899-1945)

Persoonlijke gegevens Antonius Pennings 

  • Hij is geboren op 26 april 1899 in Schijndel.
    Pennings Antonius kind Schijndel 26-04-1899
    Kind Antonius Pennings
    Vader Marinus Pennings
    Moeder Antonia van der Linden
    Soort registratie geboorteakte
    Aktenummer 63
    Plaats Schijndel
    Datum geboorte 26-04-1899
    Periode 1899
    Deel Geboorteregister Schijndel 1899
    Toegangsnr. 50
    Inv.nr. 7014
  • Registratie van geboorte op 26 april 1899.Bron 1
  • Hij is overleden op 6 februari 1945 in Weimar, hij was toen 45 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Het Utrechts Archief
    Algemeen Toegangnr: 1221
    Inventarisnr: 1844
    Gemeente: Utrecht
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 143
    Aangiftedatum: 23-01-1948
    Overledene Antonius Pennings
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 06-02-1945
    Leeftijd: 45
    Overlijdensplaats: Weimar
    Vader Marinus Pennings
    Moeder Antonia van der Linden
    Partner Hendrika Theodora de Groot
    Relatie: Gehuwd
  • Registratie van overlijden op 23 januari 1948.Bron 2
  • Een kind van Marinus Pennings en Antonia Van Der Linden
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 februari 2012.

Gezin van Antonius Pennings

Hij is getrouwd met Hendrika Theodora De Groot.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1927 te Utrecht, hij was toen 28 jaar oud.Bron 3

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Het Utrechts Archief
Algemeen Toegangnr: 463
Inventarisnr: 357
Gemeente: Utrecht
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 331
Datum: 27-04-1927
Bruidegom Antonius Pennings
Leeftijd: 28
Geboorteplaats: Schijndel
Bruid Hendrika Theodora de Groot
Leeftijd: 32
Geboorteplaats: Utrecht
Vader bruidegom Marinus Pennings
Moeder bruidegom Antonia van der Linden
Vader bruid Nicolaas de Groot
Moeder bruid Theodora Carbo

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antonius Pennings?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antonius Pennings

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antonius Pennings

Antonius Pennings
1899-1945

1927

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BHIC: gem. Schijndel, geb. akte nr. 63
  2. Utrechts Archief: gem. Utrecht, ovl. akte nr. 1432
  3. Utrechts Archief: gem. Utrecht, huw. akte nr. 331

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 april 1899 lag rond de 12,3 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Verenigde Staten annexeren Wake in de Stille Oceaan.
    • 14 maart » Terugkeer van de Belgica, het expeditieschip waarmee Adrien de Gerlache het Zuidpoolgebied verkende.
    • 27 maart » Guglielmo Marconi brengt een draadloze radioverbinding tot stand over het Kanaal
    • 27 april » William Middlebrook De uitvinding van de paperclip (eerste patentaanvraag voor paperclipmachine).
    • 21 juli » Begin van de Newsboy's strike, New York
    • 21 september » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Stuttgarter Kickers.
  • De temperatuur op 27 april 1927 lag tussen 0,5 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 11,9 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 26 mei » De Ford Motor Company staakt de productie van de T-Ford.
    • 1 juni » Een hevige tornado richt grote verwoestingen aan in de Achterhoek.
    • 20 juni » Paus Pius XI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Jozef Van Roey.
    • 21 juli » Alfredo Binda wordt op de Nürburgring de eerste officiële wereldkampioen wielrennen.
    • 29 juli » Ingebruikname eerste ijzeren long, in New York.
    • 5 september » In Delft wordt het Waterloopkundig Laboratorium geopend.
  • De temperatuur op 6 februari 1945 lag tussen 4,3 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 1,5 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 10 maart » Een Amerikaans bombardement op Tokio en de daardoor veroorzaakte branden eisen 83.793 doden en een onbekend aantal gewonden en vermisten.
    • 1 april » Tweede Wereldoorlog: Slag om Okinawa - Amerikaanse troepen landden op Okinawa in de laatste campagne van de oorlog.
    • 12 april » Canadese militairen bevrijden kamp Westerbork.
    • 9 juli » De Nederlandse minister van financiën, Piet Lieftinck, stelt de geldzuivering in: vóór 14 juli moeten alle bankbiljetten van 100 gulden worden ingeleverd.
    • 31 oktober » Peru wordt een lidstaat van de Verenigde Naties
    • 13 november » Soekarno wordt gekozen tot president van de republiek Indonesië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1898 » Frits van Bemmel, Nederlands tekenaar, illustrator, kunstschilder, boekbandontwerper en ontwerper († 1981)
  • 1898 » Vicente Aleixandre, Spaans dichter († 1984)
  • 1898 » Magdeleine Hutin, Frans geestelijke († 1989)
  • 1900 » Charles Richter, Amerikaans seismoloog († 1985)
  • 1900 » Dirk Schermerhorn, Nederlands ingenieur († 1937)
  • 1900 » Roberto Arlt, Argentijns schrijver († 1942)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Pennings

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pennings.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pennings.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pennings (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I9154.php : benaderd 27 februari 2026), "Antonius Pennings (1899-1945)".