Stamboom Marree » Gerardus Marinus Moser (1871-1959)

Persoonlijke gegevens Gerardus Marinus Moser 

  • Zij is geboren op 16 oktober 1871 in Utrecht.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Het Utrechts Archief
    Algemeen Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 116
    Gemeente: Utrecht
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 1696
    Aangiftedatum: 18-10-1871
    Kind Gerardus Marinus Moser
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 16-10-1871
    Geboorteplaats: Utrecht
    Vader Jacobus Lucas Moser
    Moeder Christina Maria Sneyder
  • Registratie van geboorte op 18 oktober 1871.Bron 1
  • Zij is overleden op 24 juli 1959 in Utrecht, zij was toen 87 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Het Utrechts Archief
    Algemeen Toegangnr: 1221-1
    Inventarisnr: 1997
    Gemeente: Utrecht
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 1609
    Aangiftedatum: 27-07-1959
    Overledene Gerardus Marinus Moser
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 24-07-1959
    Leeftijd: 87
    Overlijdensplaats: Utrecht
    Vader Jacobus Lucas Moser
    Moeder Christina Maria Sneijder
    Partner Petronella van Amerongen
    Relatie: gehuwd geweest
  • Registratie van overlijden op 27 juli 1959.Bron 2
  • Een kind van Jacobus Lucas Moser en Christina Maria Sneijder
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 februari 2012.

Gezin van Gerardus Marinus Moser

Zij is getrouwd met Petronella Van Amerongen.

Zij zijn getrouwd op 6 februari 1895 te Utrecht, zij was toen 23 jaar oud.Bron 3

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Het Utrechts Archief
Algemeen Toegangnr: 481
Inventarisnr: 305
Gemeente: Utrecht
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 35
Datum: 06-02-1895
Bruidegom Gerardus Marinus Moser
Leeftijd: 23
Geboorteplaats: Utrecht
Bruid Petronella van Amerongen
Leeftijd: 23
Geboorteplaats: Utrecht
Vader bruidegom Jacobus Lucas Moser
Moeder bruidegom Christina Maria Sneijder
Vader bruid Jacob van Amerongen
Moeder bruid Cornelia van Dijk

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerardus Marinus Moser?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerardus Marinus Moser

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerardus Marinus Moser

Gerardus Marinus Moser
1871-1959

1895

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Utrechts Archief: gem. Utrecht, geb. akte nr. 1696
  2. Utrechts Archief: gem. Utrecht, ovl. akte nr. 1609
  3. Utrechts Archief: gem. Utrecht, huw. akte nr. 35

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 oktober 1871 lag rond de 13,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
    • 10 mei » Iejoor, de ezel uit Winnie de Poeh wordt gemaakt door A.A. Milne.
    • 17 juli » Op de Académie des Sciences in Parijs stelt Zénobe Gramme zijn eerste dynamo voor. Deze dynamo was het vertrekpunt van de moderne elektrische industrie.
    • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
    • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
    • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
  • De temperatuur op 6 februari 1895 lag rond de -12,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
    • 22 maart » Eerste film wordt gedraaid in een privévoorstelling van de gebroeders Lumière.
    • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
    • 11 juli » De Gebroeders Lumière vertonen een eerste film aan wetenschappers.
    • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
    • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.
  • De temperatuur op 24 juli 1959 lag tussen 10,9 °C en 22,7 °C en was gemiddeld 17,7 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1959: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,3 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Cubaanse president Fulgencio Batista wordt afgezet door Fidel Castro.
    • 26 januari » Benoeming van Petrus Moors tot bisschop van Roermond in Nederland.
    • 17 februari » Een optreden in het Londense Covent Garden maakt de Australische sopraan Joan Sutherland op slag wereldberoemd.
    • 19 februari » Het Verenigd Koninkrijk geeft aan Cyprus zijn onafhankelijkheid.
    • 9 maart » Barbie, modepop van Mattel, wordt geïntroduceerd.
    • 10 november » In Londen wordt de Nederlandse Corine Rottschäfer gekroond tot miss World.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Moser

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Moser.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Moser.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Moser (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I8481.php : benaderd 10 januari 2026), "Gerardus Marinus Moser (1871-1959)".