Stamboom Marree » Antonia Cornelia Berendina Van Heumen (1858-1930)

Persoonlijke gegevens Antonia Cornelia Berendina Van Heumen 

  • Zij is geboren op 28 november 1858 in Arnhem.
  • Registratie van geboorte op 29 november 1858.Bron 1
  • Zij is overleden op 7 maart 1930 in Arnhem, zij was toen 71 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8060
    Gemeente: Arnhem
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 175
    Aangiftedatum: 08-03-1930
    Overledene Antonia Cornelia Berendina van Heumen
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 07-03-1930
    Overlijdensplaats: Arnhem
    Vader Gerrit Jan van Heumen
    Moeder Anna Elisabeth Eijmerts
    Partner Hendrikus Johannes Ohms
    Relatie: echtgenote
    Nadere informatie geboortepl: Arnhem; oud 71 jaar; wed.v. Johannes Theodorus Scheepers; beroep overl.: zonder beroep; beroep vader: geen beroep vermeld; beroep moeder: geen beroep vermeld
  • Registratie van overlijden op 8 maart 1930.Bron 2
  • Een kind van Gerrit Jan Van Heumen en Anna Elisabeth Eijmerts
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 augustus 2010.

Gezin van Antonia Cornelia Berendina Van Heumen


Notities over Antonia Cornelia Berendina Van Heumen

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Gelders Archief
Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 167
Gemeente: Arnhem
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 267
Datum: 28-09-1876
Bruidegom Johannes Theodorus Scheepers
Leeftijd: 38
Geboorteplaats: Velp
Bruid Antonia Cornelia Berendina van Heumen
Leeftijd: 17
Geboorteplaats: Arnhem
Vader bruidegom Nn Nn
Moeder bruidegom Johanna Scheepers
Vader bruid Willem Gerrit Jan van Heumen
Moeder bruid Anna Elisabeth Eijmerts
Nadere informatie beroep Bg.: badopzigter; beroep Bd.: zonder beroep; beroep moeder Bg.: geen beroep vermeld; beroep vader Bd.: spoorwegbeambte; beroep moeder Bd.: zonder beroep

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Gelders Archief
Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 172
Gemeente: Arnhem
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 289
Datum: 20-11-1884
Bruidegom Hendrikus Johannes Ohms
Leeftijd: 28
Geboorteplaats: Heino
Bruid Antonia Cornelia Berendina van Heumen
Leeftijd: 25
Geboorteplaats: Arnhem
Vader bruidegom Cornelius Martinus Ohms
Moeder bruidegom Johanna Aleida Fliers
Vader bruid Gerrit Jan van Heumen
Moeder bruid Anna Elisabeth Eijmerts
Nadere informatie beroep Bg.: onderwijzer; beroep Bd.: zonder beroep; beroep vader Bg.: zonder beroep; beroep moeder Bg.: zonder beroep; beroep vader Bd.: spoorwegbeambte; beroep moeder Bd.: zonder beroep; weduwe van Johannes Theodorus Scheepers

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antonia Cornelia Berendina Van Heumen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antonia Cornelia Berendina Van Heumen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antonia Cornelia Berendina Van Heumen

Antonia Cornelia Berendina Van Heumen
1858-1930


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. pilot.familysearch.org: gem. Arnhem, geb. akte nr. 742 (image 70-89)
    2. Gelders Archief: gem. Arnhem, ovl. akte nr. 175

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 28 november 1858 lag rond de 7,4 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
      • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
      • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
      • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
      • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
      • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
    • De temperatuur op 7 maart 1930 lag tussen -1,2 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 6,4 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1930: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,8 miljoen inwoners.
      • 13 januari » De Mickey Mousestrip wordt voor het eerst uitgebracht.
      • 30 mei » In Łódź wordt het Stadion Widzewa in gebruik genomen, de thuisbasis van de Poolse voetbalclub Widzew Łódź.
      • 29 juni » De Z. Robertus Bellarminus, SJ wordt heilig verklaard door Paus Pius XI.
      • 13 augustus » Oprichting van het Bisdom Berlijn in Duitsland.
      • 22 oktober » Oprichting van de amateurvoetbalclub SC Genemuiden.
      • 16 december » Oprichting hockeyclub MEP uit Boxtel.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Heumen


    De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I4909.php : benaderd 2 januari 2026), "Antonia Cornelia Berendina Van Heumen (1858-1930)".