Stamboom Marree » Willem Evert Enkelaar (1893-> 1960)

Persoonlijke gegevens Willem Evert Enkelaar 

  • Hij is geboren op 25 februari 1893 in Zeist.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Het Utrechts Archief
    Algemeen Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 777
    Gemeente: Zeist
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 43
    Aangiftedatum: 25-02-1893
    Kind Willem Evert Enkelaar
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 25-02-1893
    Geboorteplaats: Zeist
    Vader Franciscus Laurens Enkelaar
    Moeder Antje Aalten
  • Registratie van geboorte op 25 februari 1893.Bron 1
  • Hij is overleden na 1960.
  • Een kind van Franciscus Laurens Enkelaar en Antje Aalten
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 februari 2012.

Gezin van Willem Evert Enkelaar

Hij is getrouwd met Anna Catharina Van Eck.

Zij zijn getrouwd op 16 juni 1916 te Zeist, hij was toen 23 jaar oud.Bron 2

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Het Utrechts Archief
Algemeen Toegangnr: 463
Inventarisnr: 281
Gemeente: Zeist
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 59
Datum: 16-06-1916
Bruidegom Willem Evert Enkelaar
Leeftijd: 23
Geboorteplaats: Zeist
Bruid Anna Catharina van Eck
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Zeist
Vader bruidegom Franciscus Laurens Enkelaar
Moeder bruidegom Antje Aalten
Vader bruid Cornelis van Eck
Moeder bruid Jannigje van Daatselaar

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Evert Enkelaar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Evert Enkelaar

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Evert Enkelaar

Evert Aalten
1839-1902
Antje Aalten
1870-1952

Willem Evert Enkelaar
1893-> 1960

1916

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Utrechts Archief: gem. Zeist, geb. akte nr. 43
    2. Utrechts Archief: gem. Zeist, huw. akte nr. 59

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 februari 1893 lag rond de 1,1 °C. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 17 januari » Een 'veiligheidscomité' o.l.v. Sanford Dole pleegt een staatsgreep en zet koningin Lili'uokalani af: het eerste geval van VS-Amerikaans imperialisme.
      • 23 februari » In Duitsland wordt octrooi verleend op de revolutionaire dieselmotor van Rudolf Diesel.
      • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
      • 11 augustus » De Amerikaan Arthur Augustus Zimmerman wordt in Chicago (Illinois) de eerste wereldkampioen wielrennen op de baan.
      • 16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
      • 23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.
    • De temperatuur op 16 juni 1916 lag tussen 4,4 °C en 16,6 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 10,1 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
      • 24 april » Easter Rising in Ierland.
      • 31 mei » Begin van de Zeeslag bij Jutland, ook wel gekend als de Slag voor het Skagerrak.
      • 1 juli » Eerste Wereldoorlog: eerste dag van de Slag aan de Somme. Op deze dag komen 20.000 soldaten van het Britse leger om, en raken 40.000 gewond. Het einde van de slag is in november.
      • 17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
      • 15 augustus » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Atlas Guadalajara.
      • 18 november » De slag aan de Somme eindigt.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Enkelaar

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Enkelaar.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Enkelaar.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Enkelaar (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I3432.php : benaderd 18 februari 2026), "Willem Evert Enkelaar (1893-> 1960)".