Stamboom Marree » Nicolaas Van Elst (1844-1933)

Persoonlijke gegevens Nicolaas Van Elst 

  • Hij is geboren op 20 januari 1844 in Scherpenzeel (Fr).
  • Registratie van geboorte op 20 januari 1844.Bron 1
  • Hij is overleden op 6 juli 1933 in Doorn (Ut), hij was toen 89 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Het Utrechts Archief
    Algemeen Toegangnr: 463
    Inventarisnr: 606
    Gemeente: Doorn
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 28
    Aangiftedatum: 06-07-1933
    Overledene Nicolaas van Elst
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 06-07-1933
    Leeftijd: 89
    Overlijdensplaats: Doorn
    Vader Hendrik van Elst
    Moeder Gerritje van de Kuil
    Partner Gijsberta van Beek
    Relatie: Weduwnaar van
  • Registratie van overlijden op 6 juli 1933.Bron 2
  • Een kind van Hendrik Van Elst en Geurtje Van De Kuil
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 oktober 2010.

Gezin van Nicolaas Van Elst

(1) Hij is getrouwd met Cornelia Rijkse(N).

Zij zijn getrouwd op 24 maart 1871 te Doorn (Ut), hij was toen 27 jaar oud.Bron 3

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Het Utrechts Archief
Algemeen Toegangnr: 481
Inventarisnr: 829
Gemeente: Doorn
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 1
Datum: 24-03-1871
Bruidegom Nicolaas van Elst
Leeftijd: 27
Geboorteplaats: Scherpenzeel
Bruid Cornelia Rijkse
Leeftijd: 20
Geboorteplaats: Doorn
Vader bruidegom Hendrik van Elst
Moeder bruidegom Geurtje van de Kuil
Vader bruid Willem Rijkse
Moeder bruid Aartje Koetsier

Kind(eren):

  1. Geurtje Van Elst  1871-????
  2. Willem Van Elst  1873-1930
  3. Hendrika Van Elst  1875-1953
  4. Reijertje Van Elst  1877-1955
  5. Aartje Van Elst  1879-1944
  6. Jan Van Elst  1881-1881
  7. Jan Van Elst  1882-1966
  8. Hendrik Van Elst  1885-1885


(2) Hij is getrouwd met Gijsberta Van Beek.

Zij zijn getrouwd op 29 november 1889 te Doorn (Ut), hij was toen 45 jaar oud.Bron 4

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Het Utrechts Archief
Algemeen Toegangnr: 481
Inventarisnr: 830
Gemeente: Doorn
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 10
Datum: 29-11-1889
Bruidegom Nicolaas van Elst
Leeftijd: 45
Geboorteplaats: Scherpenzeel
Bruid Gijsberta van Beek
Leeftijd: 33
Geboorteplaats: Amerongen
Vader bruidegom Hendrik van Elst
Moeder bruidegom Geurtje van de Kuil
Vader bruid Jacobus van Beek
Moeder bruid Evertje van Veldhuizen
Nadere informatie Bruidegom was wed van Cornelia Reijkse

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Nicolaas Van Elst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Nicolaas Van Elst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Nicolaas Van Elst

Nicolaas Van Elst
1844-1933

(1) 1871
Jan Van Elst
1881-1881
Jan Van Elst
1882-1966
(2) 1889

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. fam. search: gem. Scherpenzeel, akte nr. 3, image 16 van 144
  2. Utrechts Archief: gem. Doorn (Ut), ovl. akte nr. 28
  3. Utrechts Archief: gem. Doorn (Ut), huw. akte nr. 1
  4. Utrechts Archief: gem. Doorn (Ut), huw. akte nr. 10

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 januari 1844 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: sneeuw hagel storm(achtig) half bewolkt . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 23 mei » Een jonge man, die later bekend werd als de Báb, kondigt in Shiraz (Perzië) de op handen zijnde komst aan van de door alle volkeren der aarde verwachte Boodschapper van God.
    • 6 juni » De YMCA wordt opgericht in Londen.
    • 15 juni » Aan Charles Goodyear wordt een octrooi verleend voor het vulkaniseren van rubber.
    • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
    • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
    • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").
  • De temperatuur op 29 november 1889 lag rond de 5,4 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 april » De Amerikaanse president Benjamin Harrison stelt Oklahoma open voor vestiging door kolonisten.
    • 6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
    • 24 mei » Paus Leo XIII benoemt zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Petrus Lambertus Goossens.
    • 10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
    • 6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
    • 2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 6 juli 1933 lag tussen 14,0 °C en 26,0 °C en was gemiddeld 20,6 °C. Er was 13,3 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Quincy Jones, Amerikaans muziekproducer
    • 22 maart » Het concentratiekamp Dachau wordt geopend.
    • 27 maart » Uitvinding van polyethyleen door Reginald Gobson en Eric Fawcett.
    • 30 juni » Een massale demonstratie in Antwerpen tegen oorlog en fascisme.
    • 17 oktober » De Duitse natuurkundige Albert Einstein vestigt zich in de Verenigde Staten, op de vlucht voor het nationaalsocialisme.
    • 6 december » Een federale rechter in de Verenigde Staten beslist dat Ulysses van James Joyce niet aanstootgevend is.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1924 » Antoon Kerssemakers (77), Nederlands kunstschilder
  • 1932 » Kenneth Grahame (72), Engels schrijver
  • 1944 » Jan Bockma (22), Nederlands Engelandvaarder, verzetsman, geheim agent en vulcaniseur
  • 1944 » Pieter Jacob Kwint (21), Nederlands Engelandvaarder, verzetsman, geheim agent en student
  • 1944 » Pleun Verhoef (24), Nederlands Engelandvaarder, geheim agent en blikwerker
  • 1945 » Adolf Bertram (86), Duits kardinaal-aartsbisschop van Breslau

Over de familienaam Van Elst

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Elst.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Elst.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Elst (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I3395.php : benaderd 1 januari 2026), "Nicolaas Van Elst (1844-1933)".