Stamboom Marree » Johanna Catharina Elbers (1839-1885)

Persoonlijke gegevens Johanna Catharina Elbers 

  • Zij is geboren op 23 juli 1839 in Rotterdam.
    Kind Johanna Catharina Elbers
    Vader Gerhardus Elbers
    Moeder Catharina Bles

    Plaats Rotterdam
    Geboortedatum 23-07-1839

    Opmerkingen akte nr. 1691

    Bron Rotterdam 1839 b179
  • Registratie van geboorte.Bron 1
  • Zij is overleden op 24 maart 1885 in Arnhem, zij was toen 45 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 404
    Gemeente: Arnhem
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 238
    Aangiftedatum: 25-03-1885
    Overledene Johanna Catharina Elbers
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 24-03-1885
    Overlijdensplaats: Arnhem
    Vader Gerhardus Elbers
    Moeder Catharina Bles
    Partner Hendrikus Johannes Simonis
    Relatie: echtgenote
    Nadere informatie geboortepl: Rotterdam; oud 45 jaar; beroep overl.: zonder beroep; beroep vader: zonder beroep; beroep moeder: zonder beroep
  • Registratie van overlijden op 25 maart 1885.Bron 2
  • Een kind van Gerhardus Elbers en Catharina Bles
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 oktober 2010.

Gezin van Johanna Catharina Elbers

Zij is getrouwd met Hendricus Johannes Simons.

Zij zijn getrouwd op 28 mei 1862 te Arnhem, zij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Geboren op 13 september 1838 - Arnhem,
Gestorven op 16 januari 1927 - Arnhem, , leeftijd bij overlijden: 88 jaar oud
Smid
Ouders

Henricus Johannes SIMONS 1808-1896
Aleida VAN MUNSTER ca 1803-1839
Huwelijken en kinderen

Gehuwd op 28 mei 1862, Arnhem,, met Johanna Catharina ELBERS ca 1840-1885, en hun kinderen:
Hendrikus Theodorus SIMONS ca 1863-1950
Gerhardus SIMONS ca 1864-1947
Hendrikus Johannes Chrijsosthomus SIMONS ca 1867
Aleida Catharina SIMONS ca 1870
Jacobus Johannes Jozef SIMONS ca 1872-1921
Anna Maria SIMONS 1874-1932
Catharina Maria SIMONS ca 1876-1954
Hendrikus Jacobus Martinus SIMONS 1879-1942
Bernardus SIMONS ca 1880

Gehuwd op 4 november 1885, Arnhem,, met Frederica Gezina SUVERIJN ca 1844-1888
Gehuwd op 13 april 1890, Zaandam,, met Grietje SWIETERING ca 1851-1909
Broers en zusters

NN SIMONS 1837
Hendricus Johannes SIMONS 1838-1927

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Catharina Elbers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Catharina Elbers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Catharina Elbers

Johanna Catharina Elbers
1839-1885

1862

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gemeentearchief Rotterdam, geb. akte nr. 1691 1839 b179
  2. Gelders Archief: gem. Arnhem, ovl. akte nr. 238
  3. Geneanet...stamboom van Jan Klunder

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 juli 1839 lag rond de 22,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Louis Daguerre neemt de eerste foto van de maan.
    • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
    • 25 januari » Michael Faraday suggereert als eerste de mogelijkheid van fotografie
    • 23 mei » Aguascalientes (Mexico) wordt tot staat verheven.
    • 18 juni » Willem III der Nederlanden trouwt met Sophie van Württemberg.
    • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.
  • De temperatuur op 28 mei 1862 lag rond de 13,3 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Slag bij Cockpit Point in Prince William County, Virginia (Amerikaanse Burgeroorlog).
    • 7 april » De Slag bij Shiloh wordt de bloedigste veldslag uit de geschiedenis van de Verenigde Staten.
    • 25 mei » Eerste Slag bij Winchester tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning.
    • 1 juli » Huwelijk van prins Lodewijk van Hessen-Darmstadt en prinses Alice van het Verenigd Koninkrijk op het eiland Wight.
    • 1 juli » Stichting van de Russische Staatsbibliotheek in Moskou.
    • 8 december » Met het Verdrag van Dappes vindt er een grenscorrectie plaats tussen Frankrijk en Zwitserland.
  • De temperatuur op 24 maart 1885 lag rond de 4,3 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 54%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
    • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
    • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Elbers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Elbers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Elbers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Elbers (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I3367.php : benaderd 18 januari 2026), "Johanna Catharina Elbers (1839-1885)".