Stamboom Marree » Hendrikus Eijking (1864-1948)

Persoonlijke gegevens Hendrikus Eijking 


Gezin van Hendrikus Eijking

Hij is getrouwd met Agatha De Wit.

Zij zijn getrouwd op 26 mei 1892 te Beverwijk, hij was toen 27 jaar oud.Bron 3

Bruidegom Hendrikus Eijking , Ouder-Amstel , 27 , bloemist
Vader Johannes Servatius Eijking
Moeder Hendrika van Bugnum
Bruid Agatha de Wit , Wijdewormer , 25 ,
Vader Dirk de Wit
Moeder Sophia Schuijt

Plaats Beverwijk
Huwelijksdatum 26-05-1892

Opmerkingen Fn. Mg. ook van Buggenum.

Kennemerland Beverwijk Akte Jaar 1892 Nummer 12

Notities over Hendrikus Eijking

Uit dit huwelijk:
1. Hendrika Sophia EIJKING, geboren op 11-08-1893 te Beverwijk.
2. Sophia Cornelia EIJKING, geboren op 28-01-1895 te Beverwijk.
3. Johannes Servatius EIJKING (zie VI.39).
4. Theodorus Cornelis EIJKING, geboren op 14-11-1898 te Beverwijk, overleden op 14-08-1899 te Beverwijk, 273 dagen oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikus Eijking?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrikus Eijking

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikus Eijking

Hendrikus Eijking
1864-1948

1892

Agatha De Wit
1866-1944


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. pilot.familysearch.org: gem. Ouder-Amstel, geb. akte nr. 59 (image 69)
    2. Noord Hollands Archief: gem. Beverwijk, ovl. akte nr. 3
    3. Noord Hollands Archief: gem. Beverwijk, huw. akte nr. 12

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 oktober 1864 lag rond de 11,7 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 3.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 10 maart » Lodewijk II wordt koning van Beieren.
      • 22 april » Het Amerikaans Congres bepaalt bij wet dat op alle in de Verenigde Staten geslagen munten de inscriptie In God We Trust moet staan.
      • 22 augustus » De eerste Conventie van Genève: het Rode Kruis wordt opgericht en de eerste afspraken over de behandeling van oorlogsslachtoffers en bescherming van gewonde soldaten en medische ploegen worden gemaakt.
      • 20 november » Zaligverklaring van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
      • 4 december » Roemenië neemt een wet aan die joden uitsluit van juridische functies.
      • 16 december » Slag bij Nashville: Noordelijke troepen van de Unie onder bevel van generaal George Henry Thomas verslaan de Geconfedereerden in David County (Tennessee).
    • De temperatuur op 26 mei 1892 lag rond de 24,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
      • 15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
      • 27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
      • 7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
      • 7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
      • 25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
    • De temperatuur op 1 januari 1948 was gemiddeld 4,6 °C. Er was 14,7 mm neerslag gedurende 9,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
      • 21 februari » Oprichting van de Duitse voetbalclub SC Fortuna Köln.
      • 10 maart » Jan Masaryk, de partijloze minister van Buitenlandse Zaken van Tsjecho-Slowakije wordt dood aangetroffen op de binnenplaats van het ministerie van buitenlandse zaken te Praag, hij is waarschijnlijk uit het raam van zijn kantoor in het ministerie geduwd.
      • 14 maart » Bernd Stange, Oost-Duits voetballer en voetbalcoach
      • 5 mei » Pax Christi Nederland wordt in Utrecht opgericht.
      • 26 juni » Het Pools voetbalelftal lijdt de zwaarste nederlaag uit de geschiedenis van het land. In Kopenhagen wordt met 8-0 verloren van Denemarken.
      • 1 december » Piet Roozenburg wordt wereldkampioen dammen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Eijking

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Eijking.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Eijking.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Eijking (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I3322.php : benaderd 24 februari 2026), "Hendrikus Eijking (1864-1948)".