Stamboom Marree » Pieter Jacobus Duparant (1774-1854)

Persoonlijke gegevens Pieter Jacobus Duparant 

  • Hij werd gedoopt op 14 december 1774 in Utrecht.Bron 1
  • Beroep: kleermaker.Bron 2
  • Hij is overleden op 23 juli 1854 in Utrecht.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Het Utrechts Archief
    Algemeen Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 1196
    Gemeente: Utrecht
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 798
    Aangiftedatum: 24-07-1854
    Overledene Petrus Jacobus Duprant
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 23-07-1854
    Leeftijd: 80
    Overlijdensplaats: Utrecht
    Vader Joannes Duprant
    Moeder Anna Catharina Slijpers
    Partner Geertruij Wink
    Relatie: weduwnaar van
    Nadere informatie eerder weduwnaar van Megtelina Schoonman.
  • Registratie van overlijden op 24 juli 1854.Bron 3
  • Een kind van Joannis Duprant en Anna Catharina Slijpers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 oktober 2011.

Gezin van Pieter Jacobus Duparant

(1) Hij is getrouwd met Geertruij Winkers (Wink).

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Geertruij Duparant  1812-1823
  2. Fredrik Duparant  1814-1814
  3. Jacobus Duparant  1819-1819
  4. Elisabeth Duparant  1820-1902
  5. Hendricus Duparant  1822-1890 
  6. Theodora Duparant  1829-1906


(2) Hij is getrouwd met Mechtilda Schooleman.

Zij zijn getrouwd op 27 juli 1805 te Utrecht.Bron 4

Megteld Elisabeth Scholeman, ondertr. Utrecht Gerecht 12-7-1805 Pieter Jacobus du Parant, boek 78/305.
Megtildis Elisabetta Schoolman trouwt Utrecht R.K. 27-7-1805 Jacobus du Parant, Heerenstraat.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Jacobus Duparant?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Jacobus Duparant

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Jacobus Duparant


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Utrechts Archief: gem. Utrecht, RK doopboek
  2. Utrechts Archief
  3. Utrechts Archief: gem. Utrecht, ovl. akte nr. 798
  4. Utrechts Archief: gem. Utrecht, RK trouwboek

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 december 1774 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1774: Bron: Wikipedia
    • 8 mei » Volgens de Friese predikant Eelko Alta zou de wereld op deze dag vergaan vanwege een samenstand van de planeten Mars, Venus, Jupiter, Mercurius en de maan.
    • 10 mei » Lodewijk XVI wordt koning van Frankrijk.
    • 21 juli » Het Verdrag van Küçük Kaynarca maakt een einde aan de vijfde Russisch-Turkse Oorlog (van elf).
  • De temperatuur op 27 juli 1805 lag rond de 21,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1805: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » In Parijs vindt de eerste huisnummering in de geschiedenis plaats.
    • 26 mei » In de kathedraal van Milaan wordt Napoleon Bonaparte tot koning van Italië gekroond.
    • 21 oktober » Slag bij Trafalgar. Horatio Nelson verslaat een Frans-Spaanse vloot en sneuvelt.
    • 13 november » Het leger van Napoleon neemt Wenen in.
    • 26 november » Het Pontcysyllte-aquaduct werd in gebruik genomen in Wales.
    • 2 december » In de Slag bij Austerlitz verslaan Franse troepen onder Napoleon een gecombineerde Russisch-Oostenrijkse strijdmacht.
  • De temperatuur op 23 juli 1854 lag rond de 29,1 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 52%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
    • 27 september » Het stoomschip Arctic zinkt met 300 mensen aan boord. Dit was de eerste grote ramp op de Atlantische Oceaan.
    • 9 oktober » Begin van de Belegering van Sebastopol
    • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
    • 2 december » Oostenrijk sluit een alliantie met het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
    • 8 december » Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Duparant

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Duparant.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Duparant.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Duparant (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I3181.php : benaderd 7 januari 2026), "Pieter Jacobus Duparant (1774-1854)".