Stamboom Marree » Peel Van Asselt (1839-1891)

Persoonlijke gegevens Peel Van Asselt 

  • Hij is geboren op 22 december 1839 in Apeldoorn.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 6624
    Gemeente: Apeldoorn
    Soort akte: geboorte
    Aktenummer: 272
    Aangiftedatum: 23-12-1839
    Kind Peel van Asselt
    Geslacht: M
    Vondeling: N
    Geboortedatum: 22-12-1839
    Geboorteplaats: Apeldoorn
    Vader Hendrik van Asselt
    Moeder Neeltje Buitenhuis
    Nadere informatie beroep vader: arbeider
  • Registratie van geboorte op 23 december 1839.Bron 1
  • Hij is overleden op 23 november 1891 in Tjoene (Diepenveen), hij was toen 51 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 3592
    Gemeente: Diepenveen
    Soort akte: overlijdensakte
    Aktenummer: 95
    Aangiftedatum: 24-11-1891
    Overledene Peel van Asselt
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 23-11-1891
    Leeftijd: 51
    Overlijdensplaats: Tjoene (Diepenveen)
    Vader Hendrik van Asselt
    Moeder Neeltje Buitenhuis
    Partner Aaltjen Alberts
    Relatie: echtgenoot
    Nadere informatie daglooner; geboren te Apeldoorn; weduwnaar van Jenneken Westenbroek
  • Registratie van overlijden op 24 november 1891.Bron 2
  • Een kind van Hendrik Van Asselt en Neeltje Buitenhuis
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 januari 2012.

Gezin van Peel Van Asselt

(1) Hij is getrouwd met Jenneken Westenbroek.

Zij zijn getrouwd op 8 juli 1871 te Voorst, hij was toen 31 jaar oud.Bron 3

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Gelders Archief
Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 2871
Gemeente: Voorst
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 42
Datum: 08-07-1871
Bruidegom Peel van Asselt
Leeftijd: 31
Geboorteplaats: Apeldoorn
Bruid Jenneken Westenbroek
Leeftijd: 19
Geboorteplaats: Nijbroek
Vader bruidegom Hendrik van Asselt
Moeder bruidegom Neeltje Buitenhuis
Vader bruid Jannes Westenbroek
Moeder bruid Gerritje van Gelder
Nadere informatie beroep bg.: daghuurder; beroep bruid: dienstmeid; beroep vader bg.: daghuurder; beroep moeder bg.: geen beroep vermeld; beroep vader bd.: geen beroep vermeld; beroep moeder bd.: zonder beroep

(2) Hij is getrouwd met Aaltjen Alberts.

Zij zijn getrouwd op 9 februari 1878 te Voorst, hij was toen 38 jaar oud.Bron 4

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Gelders Archief
Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 2869
Gemeente: Voorst
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 7
Datum: 09-02-1878
Bruidegom Peel van Asselt
Leeftijd: 38
Geboorteplaats: Apeldoorn
Bruid Aaltjen Alberts
Leeftijd: 22
Geboorteplaats: Nijbroek
Vader bruidegom Hendrik van Asselt
Moeder bruidegom Neeltje Buitenhuis
Vader bruid Heimen Peter Alberts
Moeder bruid Harmanna Wijnhoud
Nadere informatie beroep bg.: daghuurder; beroep bruid: dienstmeid; beroep vader bg.: daghuurder; beroep moeder bg.: geen beroep vermeld; beroep vader bd.: daghuurder; beroep moeder bd.: daghuurster; weduwnaar van Jenneken Westenbroek

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Peel Van Asselt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Peel Van Asselt

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Peel Van Asselt

Peel Van Asselt
1839-1891

(1) 1871
(2) 1878

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Gelders Archief: gem. Apeldoorn, geb. akte nr. 272
    2. Historisch Centrum Overijssel : gem. Diepenveen, ovl. akte nr. 95
    3. Gelders Archief: gem. Voorst, huw. akte nr. 42
    4. Gelders Archief: gem. Voorst, huw. akte nr. 7

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 december 1839 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Louis Daguerre neemt de eerste foto van de maan.
      • 23 mei » Aguascalientes (Mexico) wordt tot staat verheven.
      • 17 juni » Koning Kamehameha III van Hawaï verleent de Rooms-katholieken onder Franse druk godsdienstvrijheid.
      • 30 augustus » Adolf van Luxemburg wordt de, wat later zou blijken, laatste hertog van Nassau.
      • 9 september » Eerste glasplaatfoto, door John Herschel.
      • 20 september » De eerste Nederlandse spoorweg, tussen Haarlem en Amsterdam, wordt in gebruik genomen.
    • De temperatuur op 9 februari 1878 lag rond de -0,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
      • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
      • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
      • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
      • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
      • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
    • De temperatuur op 23 november 1891 lag rond de 3,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
      • 1 mei » Bij een schietpartij in Fourmies wordt een manifestatie ten voordele van de achturige werkdag bloedig neergeslagen. Er vallen negen doden en 35 gewonden.
      • 15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
      • 15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
      • 16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
      • 21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia

    • 1856 » Thomas Seddon (35), Engels kunstschilder
    • 1890 » Willem III (73), Koning der Nederlanden
    • 1894 » Eugène Maximiliaan August Alexander Karel Frackers (50), Nederlands militair
    • 1912 » Charles Bourseul (83), Frans technicus en uitvinder
    • 1916 » Eduard Nápravník (77), Tsjechisch componist en dirigent
    • 1920 » Alfred Tepe (79), Nederlands architect

    Over de familienaam Van Asselt


    De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I246.php : benaderd 8 januari 2026), "Peel Van Asselt (1839-1891)".