Stamboom Marree » Mattheus Ludovicus Weterings (1852-1916)

Persoonlijke gegevens Mattheus Ludovicus Weterings 

  • Hij is geboren op 1 oktober 1852 in Maarssen.
    Geboorteakte Maarssen 2 oktober 1852
    Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 635
    Gemeente: Maarssen
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 47
    Aangiftedatum: 02-10-1852
    kind
    Naam: Mattheus Ludovicus Weterings
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 01-10-1852
    Geboorteplaats: Maarssen
    vader
    Naam: Petrus Johannes Weterings
    moeder
    Naam: Maria Clara Tillaart
  • Registratie van geboorte op 2 oktober 1852.Bron 1
  • Hij is overleden op 29 juli 1916 in Utrecht, hij was toen 63 jaar oud.
    Overlijdensakte Utrecht 31 juli 1916
    Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 540
    Gemeente: Utrecht
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 1305
    Aangiftedatum: 31-07-1916
    overledene
    Naam: Mattheus Ludovicus Weterings
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 29-07-1916
    Leeftijd: 63
    Overlijdensplaats: Utrecht
    vader
    Naam: Petrus Johannes Weterings
    moeder
    Naam: Maria Clara Tillaart
    partner
    Naam: Johanna Maria Heijmans
    Relatie: gehuwd met
  • Registratie van overlijden op 31 juli 1916.Bron 2
  • Een kind van Petrus Johannes Weterings en Maria Clara Tillaart
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 februari 2012.

Gezin van Mattheus Ludovicus Weterings

Hij is getrouwd met Johanna Maria Heijmans.

Zij zijn getrouwd op 18 juni 1884 te Utrecht, hij was toen 31 jaar oud.Bron 3

Huwelijksakte Utrecht 18 juni 1884
Toegangnr: 481
Inventarisnr: 294
Gemeente: Utrecht
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 267
Datum: 18-06-1884
bruidegom
Naam: Mattheus Ludovicus Weterings
Leeftijd: 31
Geboorteplaats: Maarssen
bruid
Naam: Johanna Maria Heijmans
Leeftijd: 29
Geboorteplaats: Werkhoven
vader bruidegom
Naam: Petrus Johannes Weterings
moeder bruidegom
Naam: Maria Clara Tillaart
vader bruid
Naam: Gijsbertus Heijmans
moeder bruid
Naam: Johanna Maria Weevers

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Mattheus Ludovicus Weterings?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Mattheus Ludovicus Weterings

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Mattheus Ludovicus Weterings


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Utrechts Archief: gem. Maarssen, geb. akte nr. 47
  2. Utrechts Archief: gem. Utrecht, ovl. akte nr. 1305
  3. Utrechts Archief: gem. Utrecht, huw. akte nr. 267

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 oktober 1852 lag rond de 8,7 °C. Er was 8 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1852: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In Nederland wordt de postzegel ingevoerd. (Zie ook: Eerste postzegelemissie Nederland)
    • 14 januari » De Franse grondwet van 1852 wordt afgekondigd.
    • 17 januari » De Britten erkennen de Boerenstaat Transvaal.
    • 20 maart » Het boek De hut van Oom Tom van Harriet Beecher Stowe wordt gepubliceerd.
    • 9 april » Eedaflegging van de latere koning Leopold II in de Belgische Senaat.
    • 12 november » Op het Proces van Keulen worden de "Keulse Communisten" beschuldigd van hoogverraad. Zeven van de 11 aanwezige beschuldigden worden veroordeeld tot in totaal 36 jaar vestingstraf. Dit proces "besluit de eerste fase van de Duitse arbeidersbeweging" zegt Friedrich Engels.
  • De temperatuur op 18 juni 1884 lag rond de 15,7 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 55%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
    • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
    • 14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
    • 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
    • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
    • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
  • De temperatuur op 29 juli 1916 lag tussen 11,2 °C en 22,7 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 21 februari » Frankrijk - begin van de Slag om Verdun.
    • 31 mei » Begin van de Zeeslag bij Jutland, ook wel gekend als de Slag voor het Skagerrak.
    • 10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
    • 17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
    • 19 september » De Luchthaven Schiphol wordt geopend als militaire vliegbasis.
    • 29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Weterings


De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I13428.php : benaderd 25 februari 2026), "Mattheus Ludovicus Weterings (1852-1916)".