Stamboom Marree » Aukje Stienstra (1873-1945)

Persoonlijke gegevens Aukje Stienstra 

  • Zij is geboren op 9 december 1873 in Baarderadeel.
    Stienstra Aukje kind Baarderadeel 09-12-1873 geboorteakte
    geboorte / aangifte 09-12-1873 / 10-12-1873
    woonplaats ouders -
    kind Aukje Stienstra
    geslacht v
    vader Jochum Douwes Stienstra
    moeder Taetske Hayes Miedema
    bron Geboorteregister 1873, Baarderadeel, Aktenummer A177
    nadere informatie
  • Registratie van geboorte op 10 december 1873.Bron 1
  • Zij is overleden op 17 december 1945 in Alphen a/d Rijn, zij was toen 72 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Rijnlands Midden
    Algemeen Gemeente: Alphen aan den Rijn
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 345
    Aangiftedatum: 18-12-1945
    Overledene Aukje Stienstra
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 17-12-1945
    Leeftijd: 72
    Overlijdensplaats: Alphen aan den Rijn
    Vader Jochum Douwes Stienstra
    Moeder Taetske Haijes Miedema
    Partner Willem Cornelis van Otterloo
    Relatie: Weduwe
  • Registratie van overlijden op 18 december 1945.Bron 2
  • Een kind van Jochum Douwes Stienstra en Taetske Haijes Miedema
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 januari 2012.

Gezin van Aukje Stienstra

Zij is getrouwd met Willem Cornelis Van Otterloo.

Zij zijn getrouwd op 31 januari 1901 te Alphen, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 27 jaar oud.Bron 3

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Rijnlands Midden
Algemeen Gemeente: Alphen (ZH)
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 5
Datum: 31-01-1901
Bruidegom Willem Cornelis van Otterloo
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Tiel
Bruid Aukje Stienstra
Leeftijd: 27
Geboorteplaats: Baarderadeel
Vader bruidegom Willem van Otterloo
Moeder bruidegom Dirkje Koetsier
Vader bruid Jochum Douwes Stienstra
Moeder bruid Taetske Haijes Miedema

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aukje Stienstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aukje Stienstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aukje Stienstra

Aukje Stienstra
1873-1945

1901

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Allefriezen.nl: gem. Baarderadeel, geb. akte nr. A177
  2. Rijnlands Midden: gem. Alphen aan den Rijn, ovl. akte nr. 345
  3. Rijnlands Midden: gem. Alphen, huw. akte nr. 5

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 december 1873 lag rond de -2,8 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
  • De temperatuur op 31 januari 1901 lag tussen -0,5 °C en 2,2 °C en was gemiddeld 0,7 °C. Er was 0,7 uur zonneschijn (8%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 10 januari » In Texas wordt olie ontdekt.
    • 28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
    • 22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
    • 8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
    • 14 september » De Amerikaanse president William McKinley sterft aan schotwonden, toegebracht door een anarchist; Theodore Roosevelt wordt de 26e president van de Verenigde Staten.
    • 6 oktober » Oprichting van de Franse voetbalclub Amiens SC.
  • De temperatuur op 17 december 1945 lag tussen 5,8 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 30 januari » In de Oostzee wordt het schip de Wilhelm Gustloff getorpedeerd. Van de naar schatting vijf- tot zevenduizend opvarenden aan boord overleven slechts 1239 personen de ramp. De ondergang van de Wilhelm Gustloff is de grootste scheepsramp uit de geschiedenis.
    • 9 maart » Amerikaanse bommenwerpers bombarderen Tokio.
    • 21 maart » Hannie Schaft wordt bij een controle op de rijksstraatweg gearresteerd terwijl ze verzetskrantjes naar IJmuiden brengt.
    • 6 april » Op Texel komt een Georgische eenheid in opstand tegen de Duitsers.
    • 5 december » Vijf Amerikaanse TBF Avenger bommenwerpers verdwijnen op mysterieuze wijze tijdens een routine-trainingsmissie in de Bermudadriehoek. Tijdens een reddingsoperatie om ze terug te vinden, verdwijnen nog eens zes vliegtuigen en 27 mensen.
    • 27 december » Het eiland Schiermonnikoog wordt als "vijandelijk vermogen" officieel onteigend door de Nederlandse staat.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stienstra


De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I11508.php : benaderd 12 januari 2026), "Aukje Stienstra (1873-1945)".