Stamboom Marree » Jan Johannes Sluijter (1855-1935)

Persoonlijke gegevens Jan Johannes Sluijter 

  • Hij is geboren op 23 november 1855 in Zeist.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Het Utrechts Archief
    Algemeen Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 775
    Gemeente: Zeist
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 140
    Aangiftedatum: 26-11-1855
    Kind Jan Johannes Sluijter
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 23-11-1855
    Geboorteplaats: Zeist
    Vader Geurt Sluijter
    Moeder Catharina de Greeff
  • Registratie van geboorte op 26 november 1855.Bron 1
  • Hij is overleden op 12 maart 1935 in Laren, hij was toen 79 jaar oud.
  • Een kind van Gerrit Sluijter en Catharina De Greef
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 november 2024.

Gezin van Jan Johannes Sluijter

(1) Hij is getrouwd met Trijntje Veltmeijer.

Zij zijn getrouwd op 14 november 1877 te Hilversum, hij was toen 21 jaar oud.Bron 2

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Noord-Hollands Archief
Algemeen Toegangnr: 358
Inventarisnr: 358.55
Gemeente: Hilversum
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 61
Datum: 14-11-1877
Bruidegom Jan Johannes Sluijter
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Zeist
Bruid Trijntje Veltmeijer
Leeftijd: 19
Geboorteplaats: Hilversum
Vader bruidegom Gerrit Sluijter
Moeder bruidegom Catharina de Greeff
Vader bruid Willem Veltmeijer
Moeder bruid Jacoba Hoogstraten
Nadere informatie beroep Bg.: metselaar; beroep vader Bg.: arbeider

Kind(eren):

  1. Catharina Sluijter  1878-1878
  2. Catharina Sluijter  1879-1934
  3. Wilhelmina Sluijter  1880-1880
  4. Geertruida Sluijter  1881-1940
  5. Wilhelmina Sluijter  1883-1929
  6. Jacoba Sluijter  1888-1943
  7. Willem Sluijter  1889-1890
  8. Willem Sluijter  1891-1918


(2) Hij is getrouwd met Jacoba Rinkel.

Zij zijn getrouwd op 25 juni 1902 te Hilversum, hij was toen 46 jaar oud.Bron 3

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Noord-Hollands Archief
Algemeen Toegangnr: 358
Inventarisnr: 358.55
Gemeente: Hilversum
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 84
Datum: 25-06-1902
Bruidegom Jan Johannes Sluijter
Leeftijd: 46
Geboorteplaats: Zeist
Bruid Jacoba Rinkel
Leeftijd: 41
Geboorteplaats: Nieuwer-Amstel
Vader bruidegom Geurt Sluijter
Moeder bruidegom Catharina de Greeff
Vader bruid Nicolaas Johannes Rinkel
Moeder bruid Immetje Been
Nadere informatie beroep Bg.: metselaar; weduwnaar van Trijntje Veldmeijer; weduwe van Constantinus Zevenboom

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Johannes Sluijter?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Johannes Sluijter

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Johannes Sluijter


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Utrechts Archief: gem. Zeist, geb. akte nr. 140
  2. Noord-Hollands Archief: gem. Hilversum, huw. akte nr. 61
  3. Noord-Hollands Archief: gem. Hilversum, huw. akte nr. 84

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 november 1855 lag rond de 2,8 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1855: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Ondertekening van het Japans-Russisch vriendschapsverdrag (alias Verdrag van Shimoda).
    • 1 maart » In Mexico begint de Revolutie van Ayutla.
    • 30 april » In Sheffield wordt het stadion Bramall Lane officieel geopend met een cricketwedstrijd.
    • 11 juli » Haarlemmermeer wordt officieel een Nederlandse gemeente.
    • 1 augustus » Eerste beklimming van de Monte Rosa, de op een na hoogste top in de Alpen.
  • De temperatuur op 25 juni 1902 lag tussen 9,8 °C en 23,4 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 12,4 uur zonneschijn (74%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Het Londense publiek staat versteld bij de demonstratie van de eerste stofzuiger door Hubert Booth.
    • 13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
    • 8 mei » Op Martinique barst een vulkaan uit. Gloeiend hete lava stroomt over de hellingen van de Mont Pelée naar beneden. Ten gevolge van die uitbarsting verliezen vele mensen het leven en wordt de voornaamste stad op het eiland, Saint Pierre, verwoest.
    • 1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
    • 15 november » In Brussel pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op koning Leopold II.
  • De temperatuur op 12 maart 1935 lag tussen -2,0 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 9,7 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1935: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Bruno Hauptmann, die ervan verdacht wordt de tweejarige zoon van luchtvaartpionier Charles Lindbergh te hebben gekidnapt en vermoord, staat terecht. Later wordt hij schuldig bevonden en geëxecuteerd.
    • 19 mei » Hitler opent het eerste stuk Reichsautobahn tussen Frankfurt en Darmstadt.
    • 23 juli » Aan de Kreekweg in Rotterdam-Zuid wordt de eerste paal geslagen voor een nieuw voetbalstadion. Door de zachte winter kan Stadion Feijenoord al een jaar later in gebruik worden genomen, met de wedstrijd Feyenoord-Beerschot (5-2).
    • 12 augustus » Benoeming van de Italiaan Paolo Giobbe tot internuntius in Nederland.
    • 31 oktober » Afschaffing van de vlag van Pruisen door de nazi's
    • 6 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Sportivo 2 de Mayo.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Sluijter

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sluijter.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sluijter.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sluijter (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Marree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
emma1945, "Stamboom Marree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-marree/I11062.php : benaderd 8 januari 2026), "Jan Johannes Sluijter (1855-1935)".