Stamboom Markus » Jan Lansink (1889-????)

Persoonlijke gegevens Jan Lansink 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Jan Lansink

Hij is getrouwd met Catharina Berendina Hendrika van Duin.

Zij zijn getrouwd op 7 juli 1917 te Hengelo, Overijssel, Nederland, hij was toen 28 jaar oud. Zij waren respectievelijke 28 jaar en 25 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Lansink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Lansink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Lansink


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Huwelijk Jan Lansink, WIE18395544
      [[
      hoofdpersoonnaam=Jan Lansink
      hoofdpersoongeslacht=man
      hoofdpersoonberoep=fabriekarbeider
      hoofdpersoonleeftijd=28
      hoofdpersoonrol=bruidegom
      hoofdpersoongebplaats=Hengelo
      partnernaam=Catharina Berendina Hendrika van Duin
      partnergeslacht=vrouw
      partnerberoep=fabriekarbeidster
      partnerleeftijd=25
      partnerrol=bruid
      partnergebplaats=Hengelo
      hoofdpersoonvader=Steven Lansink
      hoofdpersoonmoeder=Berendina Timmerman
      partnervader=Gerardus van Duin
      partnervaderberoep=magazijnmeester
      partnermoeder=Berendina Koenderink
      trdatum=07-07-1917
      trplaats=Hengelo
      gebeurtenis=Huwelijk
      brononderwerp=Jan Lansink
      aktedatum=07-07-1917
      akteplaats=Hengelo
      archief=0123
      erfgoedinstelling=Collectie Overijssel
      Registratienummer=6882
      aktenummer=65
      brontype=BS Huwelijk
      Instellingsplaats=Zwolle
      Collectiegebied=Overijssel
      Registratiedatum=07-07-1917
      Collectie=Burgerlijke Stand in Overijssel
      Boek=Hengelo 1812-1932
      ]]

      [[Ingelezen met BSHuwelijk.sc 309]]
    2. Geboorte Jan Lansink, WIE95542222
      [[
      hoofdpersoonnaam=Jan Lansink
      hoofdpersoongeslacht=Man
      hoofdpersoongebdatum=29-06-1889
      hoofdpersoongebplaats=Hengelo
      hoofdpersoonvader=Steven Lansink
      hoofdpersoonvaderberoep=fabriekarbeider
      hoofdpersoonvaderleeftijd=33
      hoofdpersoonmoeder=Berendina Timmerman
      gebeurtenis=Geboorte
      brononderwerp=Jan Lansink
      aktedatum=29-06-1889
      akteplaats=Hengelo
      archief=0123
      erfgoedinstelling=Collectie Overijssel
      Registratienummer=6813
      aktenummer=198
      brontype=BS Geboorte
      get3rol=Aangever
      Instellingsplaats=Zwolle
      Collectiegebied=Overijssel
      Collectie=Burgerlijke Stand in Overijssel
      Boek=Hengelo, registers van geboorten
      ]]

      [[Ingelezen met BSGeboorte.sc 309]]

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 29 juni 1889 lag rond de 24,9 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 52%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
      • 10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
      • 15 oktober » Opening van het Centraal Station te Amsterdam, gebouwd naar een ontwerp van Pierre Cuypers.
      • 2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
      • 7 december » John Boyd Dunlop krijgt een octrooi op de luchtband.
      • 8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
    • De temperatuur op 7 juli 1917 lag tussen 6,9 °C en 22,3 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 14,4 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
      • 13 februari » De Nederlandse danseres Margaretha Geertruida Zelle, beter bekend als Mata Hari, wordt in Parijs op verdenking van spionage aangehouden. Daar wordt ze ter dood veroordeeld op 25 juni van hetzelfde jaar.
      • 1 mei » Oprichting van de Congregatie voor de Oosterse Kerken van de Romeinse Curie door paus Benedictus XV.
      • 4 juni » De eerste Pulitzerprijs wordt uitgereikt.
      • 7 juni » Ten zuiden van Houten ontspoort een trein met daarin koningin Wilhelmina.
      • 26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
      • 7 november » Begin van de Oktoberrevolutie: Lenin, de aanvoerder van de bolsjewieken, leidt de communisten in een vrijwel bloedeloze staatsgreep tegen de Voorlopige Regering. (In Rusland gold toentertijd de juliaanse kalender en volgens die kalender was het toen 25 oktober.)
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Lansink

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lansink.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lansink.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lansink (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Markus is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans Markus, "Stamboom Markus", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-markuus/I172.php : benaderd 12 januari 2026), "Jan Lansink (1889-????)".