De temperatuur op 2 mei 1907 lag tussen 3,7 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 3,8 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
13 januari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Degerfors IF.
19 mei » Oprichting van de Finse voetbalbond, de Suomen Palloliitto.
19 juni » Oprichting van de Finse voetbalclub HJK Helsinki.
19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
6 november » Koets raakt bij dichte mist in het Hoendiep nabij Hoogkerk, 5 doden t.w. oud-commissaris Johan Æmilius Abraham van Panhuys, zoon Hobbe (burgemeester van Leek), hun echtgenotes en huisknecht.
13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
Dag van overlijden 17 december 1993
De temperatuur op 17 december 1993 lag tussen 3,7 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (65%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
17 februari » In de nacht van 16 op 17 zinkt voor de kust van Haïti de overbeladen veerboot Neptune met vluchtelingen: 800 doden en een onbekend aantal vermisten.
21 april » Het regime van president Idriss Déby in Tsjaad maakt zich op grote schaal schuldig aan mensenrechtenschendingen, stelt Amnesty International.
2 mei » In Ecuador worden meer dan 1500 huizen verwoest door het breken van een dam in de Paute in het zuiden van het land.
22 augustus » In het Estadio Monumental in Santiago raken zeventig mensen gewond als het dak van de accommodatie instort.
28 november » Familieleden van de voortvluchtige Colombiaanse drugsbaron Pablo Escobar, leider van het Medellin-drugskartel, vragen tevergeefs asiel aan in Duitsland.
2 december » NASA lanceert het ruimteveer Endeavour. De astronauten aan boord moeten een optische fout aan de Hubbletelescoop herstellen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Sylvia Beuker-Makkinga, "Stamboom Makkinga", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-makkinga/I1259.php : benaderd 1 februari 2026), "Jansje van der Veen (1907-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.