De temperatuur op 14 juli 1909 lag tussen 11,5 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
24 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Everton in Viña del Mar.
27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
27 juli » Tweede dag van de Tragische week in Catalonië, een opstand die hardhandig neer wordt geslagen.
Trouwdag 13 juni 1930
De temperatuur op 13 juni 1930 lag tussen 12,1 °C en 25,7 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 13,0 uur zonneschijn (78%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
30 mei » In Łódź wordt het Stadion Widzewa in gebruik genomen, de thuisbasis van de Poolse voetbalclub Widzew Łódź.
18 juni » Oprichting van het Nationaal Instituut voor de Radio-omroep (NIR), de Belgische officiële radio.
13 juli » Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay. Lucien Laurent van Frankrijk scoort in de negentiende minuut van de openingswedstrijd tegen Mexico het allereerste WK-doelpunt.
13 augustus » Oprichting van het Bisdom Berlijn in Duitsland.
8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
22 oktober » Oprichting van de amateurvoetbalclub SC Genemuiden.
Dag van overlijden 28 februari 1999
De temperatuur op 28 februari 1999 lag tussen 3,6 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 6,1 uur zonneschijn (57%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
15 mei » De hockeysters van Hockeyclub 's-Hertogenbosch prolongeren de landstitel in de Nederlandse hoofdklasse door Amsterdam op strafballen te verslaan in het tweede duel uit de finale van de play-offs.
16 juni » De Amerikaanse atleet Maurice Greene verbetert het bijna 3 jaar oude record op de 100 m sprint met 0,05 sec en brengt het op 9,79 sec.
27 juni » Willem Duys neemt afscheid als presentator van de AVRO.
11 juli » Joane Somarriba wint als eerste Spaanse ooit de Giro Donne, de vrouwelijke tegenhanger van de Ronde van Italië.
2 oktober » Het Angolees voetbalelftal wint de derde editie van de COSAFA Cup door in de finale (over twee wedstrijden) buurland Namibië te verslaan.
3 december » De ministeriële conferentie van de Wereldhandelsorganisatie in Seattle eindigt in een mislukking.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Bert Lustig/Huizen, "Stamboom Lustig", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lustig/I4852.php : benaderd 7 januari 2026), "Hendrikje Vlaanderen (1909-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.