Stamboom Lustig » Hendrik Westland (1886-1975)

Persoonlijke gegevens Hendrik Westland 

  • Hij is geboren op 19 mei 1886.
  • Hij is overleden op 10 oktober 1975, hij was toen 89 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 augustus 2025.

Gezin van Hendrik Westland

Hij is getrouwd met Harmpje Veerman.

Zij zijn getrouwd op 3 april 1915, hij was toen 28 jaar oud.

foto harmpje bij jan schipper genealogie huizen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Westland?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 mei 1886 lag rond de 15,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Firmin Lambot, Belgisch wielrenner († 1964)
    • 22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
    • 2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
    • 3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
    • 28 oktober » Het Vrijheidsbeeld in New York wordt ingehuldigd.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
  • De temperatuur op 10 oktober 1975 lag tussen 2,5 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 7,1 uur zonneschijn (64%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1975: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,6 miljoen inwoners.
    • 16 april » De Rode Khmer verovert de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh.
    • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal verliest in Antwerpen met 1-0 van België in een vriendschappelijke wedstrijd. Raoul Lambert maakt in de 78ste minuut het enige doelpunt. Oranje telt drie debutanten: Kees Kist, Frans Thijssen en Adrie van Kraaij.
    • 3 november » Bij de introductie van de wereldranglijst der proftennissters bezet Chris Evert de eerste plaats.
    • 11 november » Malcolm Fraser wordt benoemd tot premier van Australië.
    • 30 november » De West-Afrikaanse staat Dahomey heet voortaan Volksrepubliek Benin, naar de naam van een Afrikaans koninkrijk aan de Golf van Guinea dat in de zeventiende eeuw zijn grootste bloei kende.
    • 28 december » Hilversum 4 wordt geopend door de Veronica Omroep Organisatie die tevens haar debuut maakt als publieke omroep na haar afscheid op 31 augustus 1974 als zeezender.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Westland

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Westland.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Westland.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Westland (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lustig is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bert Lustig/Huizen, "Stamboom Lustig", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lustig/I1806.php : benaderd 10 januari 2026), "Hendrik Westland (1886-1975)".