Stamboom Luser Stasse » Arnold I (Arnoud) (Arent) (Arnold I (Arnoud) (Arent)) van Amstel (± 1230-1291)

Persoonlijke gegevens Arnold I (Arnoud) (Arent) (Arnold I (Arnoud) (Arent)) van Amstel 

Bron 1

Gezin van Arnold I (Arnoud) (Arent) (Arnold I (Arnoud) (Arent)) van Amstel

Hij is getrouwd met Johanna van Zuijlen en IJsselstein.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Arnold van AMSTEL  1253-????


Notities over Arnold I (Arnoud) (Arent) (Arnold I (Arnoud) (Arent)) van Amstel


Arnoud van Amstel soms ook Arent genoemd (overleden vóór 12 mei 1291) was heer van Benschop, Polsbroek en IJsselstein. Hij wordt ook gezien als de stamvader van het geslacht IJsselstein.
Hij was een zoon van Gijsbrecht III van Amstel en zijn moeder was Bertha van Oestgeest. Hij wordt voor het eerst genoemd in een document uit 1267 waar hij van het kapittel van Sint-Marie te Utrecht een pacht kreeg over Achtersloot. Zijn broer Gijsbrecht IV van Amstel getuigde hierbij. Tussen 1268 en 1275 stichtte hij een kasteel bij IJsselstein, waaruit hij in 1279 werd verdreven door graaf Floris V van Holland. Hij vluchtte toen naar kasteel Vreeland, een bezit van zijn broer Gijsbrecht, maar moet dit ook overgeven aan Floris V in 1280. Hij werd daarna gevangengenomen en naar Zeeland overgebracht. Op 27 oktober 1285 werd hij met zijn broer weer vrijgelaten na een verzoening met de graaf.
In 1290 komt Arnoud nog voor in oorkondes, maar met enige zekerheid kan worden aangenomen dat hij voor 12 mei 1291 overleden is. Hij was getrouwd met ene Johanna of Janne van wie hij zeker twee zoons had:
- Gijsbrecht van IJsselstein
- Arnold of Arnoud (II) van Benschop
(bron: nl.wikipedia.org)
=
Arnoud van Amstel (Arnoud van Benschop) ridder - geb. na 1240, heer van Bensschop en IJsselstein, ovl. in 1291,
van zijn moeder wordt vermeld dat zij uit het geslacht van Benschop is. Hij zat met zijn halfbroer Gijsbrecht vijf jaar gevangen in Zeeland van mei 1280 tot de herfst 1285. Op 27 oktober 1285 verzoenden de gebroeders zich met de graaf van Holland. In 1277 verkoopt Wouter UtenGoye, knaap, behoudens goedkeuring van de leenheer, Jan van Kuijc, ridder, aan Arnold van Amstel, ridder, het gerecht in Eijteren aan weerszijden van de IJssel met de cijns, het veer en de visserij, op voorwaarde dat heer Arnold de schuld, die Wouter heeft aan Gerard van Vliet uit hoofde van diens huwelijk met Wouter's zuster, betalen zal, in welke zaak Wouter's broer Gijsbert arbiter zal zijn.
(bron: www.hagenbeekgenealogie.nl)
=
De broer van Arnoud, Gijsbrecht IV van Amstel, is het hoofdpersonage in de Gijsbrecht van Aemstel van Joost van den Vondel.
(bron: nl.wikipedia.org)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arnold I (Arnoud) (Arent) (Arnold I (Arnoud) (Arent)) van Amstel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arnold I (Arnoud) (Arent) (Arnold I (Arnoud) (Arent)) van Amstel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Arnold I (Arnoud) (Arent) van Amstel


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Nagel Web Site, Fam. Nagel, arnold I van amstel, 27 juni 2016
    Toegevoegd via een Instant Discovery™
    Stambomen op MyHeritage
    Familiesite: Nagel Web Site
    Familiestamboom: 60595071-2

Historische gebeurtenissen



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Amstel


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Stasse ev Lilly Stasse Luser, "Stamboom Luser Stasse", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-luser-stasse/I519554.php : benaderd 16 februari 2026), "Arnold I (Arnoud) (Arent) (Arnold I (Arnoud) (Arent)) van Amstel (± 1230-1291)".