Stamboom Luser Stasse » Marijke Pleunsdr Spruijt (????-1637)

Persoonlijke gegevens Marijke Pleunsdr Spruijt 


Gezin van Marijke Pleunsdr Spruijt

Zij is getrouwd met Arien Salomons Bestevaer.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Marijke Pleunsdr Spruijt

https://www.genealogieonline.nl/van-der-waal-stamboom/I1071484008.php


 


https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kooijmans/I14162.php


 


 


Ariën Salomons CLOUW alias LEEGENDIJCK, geb. Charlois ca. 1635, bouwman te Charlois aan de Smeetlandselagendijk, waar hij grond bezit in de 68 Morgenpolder (R.A. West-IJsselmonde, inv.nr. 274, 1663), koopt in 1664 als wdnr. een huis aan de Leegendijck, overl. West-IJsselmonde 1719, tr. Barendrecht 21-10-1663
3777.
Maritje Symons DROOGENDIJCK, ged. Barendrecht 6-3-1633, wo. op de Smitshoek, overl. vóór 7-3-1671.


span>De naam Lagendijk is een adresnaam: omdat Adriaan Leendertsz Klou in 1616 zijn huis met erf en teling, gelegen in Carnis, verkocht en hij verhuisde naar Smitshoek, waar hij zich vestigde aan de Leegenachterdijck van Charlois, veranderde daarna de familienaam Klou in: Leegendick/Leeghendijck/Laegendijck/Laagendijck/Lagendijk; de naam Clouw is waarschijnlijk ontstaan uit het patroniem Cla(o)uwertsz..tr">«« Paar in slaapvertrek; hier kijkt een oude(?) man met rode neus onder het hemd van een niet onwillige jonge vrouw; het gaat hierom een bordeelscène: de rode kleding van de vrouw maakt waarschijnlijk dat zij een prostituee is; de pijp die tegen de pispot leunt wijst op hetzelfde: "een pijpje uitkloppen" is een oud eufemisme voor bordeelbezoek; de drankfles en de rode neus van de man duiden op overmatig drankgebruik; de stoof, de pantoffels en de kousen dienen als sexuele toespelingen (Jan Steen, Leiden 1625/26-1679,museum Bredius, 's-Gravenhage)

3778.
Jan Claes GELDER, geb. ca. 1630, sloter, begr. Charlois (kerk) 10-9-1674, tr. aldr. ca. 1670
3779.
Stijntje Simons de BRUIJN, geb. Charlois ca. 1640, begr. aldr. (kerk) 2-8-1674.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marijke Pleunsdr Spruijt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Marijke Pleunsdr Spruijt

Marijke Pleunsdr Spruijt
????-1637



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Spruijt