Stamboom Lowies » Marinus Louis Moolhuijsen (1909-2004)

Persoonlijke gegevens Marinus Louis Moolhuijsen 

Bron 1Bron 1

Gezin van Marinus Louis Moolhuijsen

Hij is getrouwd met Johanna Jacoba ter Beek.

Zij zijn getrouwd op 25 februari 1943 te Amsterdam (NH), hij was toen 33 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marinus Louis Moolhuijsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marinus Louis Moolhuijsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marinus Louis Moolhuijsen

Marinus Louis Moolhuijsen
1909-2004

1943

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)
    2. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 12 maart 1909 lag tussen -1,7 °C en -0,4 °C en was gemiddeld -0,9 °C. Er was 0,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
      • 16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
      • 21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
      • 15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.
      • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
      • 23 december » Albert I van België wordt koning.
    • De temperatuur op 25 februari 1943 lag tussen -0,4 °C en 3,8 °C en was gemiddeld 2,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Een Britse Pathfinder Stirling stort neer bij Hardinxveld-Giessendam (Rotterdam) in Nederland waarna de Duitsers de overblijfselen van een H2S cm-radar vonden. Het gevonden Rotterdam Gerät was de aanleiding om een wedren tegen de tijd te starten om de Britten bij te benen in de ontwikkeling van de cm-radar.
      • 13 april » De nazi's treffen massagraven aan van duizenden Poolse officieren, vermoord door de NKVD in 1940, bij Katyn.
      • 17 mei » Tweede Wereldoorlog: 617 squadron van de Royal Air Force breekt met Operatie Chastise twee dammen in het Duitse Ruhrgebied.
      • 6 juni » Eerste transport van kinderen vanuit Kamp Vught naar Sobibór, waar zij een dag na aankomst worden vergast. Dit betrof kinderen in de leeftijdcategorie van 0 tot en met 3 jaar, een dag later gevolgd door een groep kinderen van 4 tot 16 jaar. Totaal aantal: ruim 1200 kinderen.
      • 13 juli » Het Tsjechische dorpje Český Malín wordt verbrand door Duitse troepen. 374 inwoners komen om het leven.
      • 28 augustus » De Deense regering treedt af nadat de Duitse bezetter een ultimatum heeft gesteld omtrent het straffen van verzetsstrijders.
    • De temperatuur op 26 november 2004 lag tussen -1,9 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 3,5 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
    • In het jaar 2004: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 16,3 miljoen inwoners.
      • 9 februari » Elazar ben Tsedaka volgt Shalom ben Amram op als Samaritaanse hogepriester.
      • 28 maart » In Eindhoven scherpt Nederland het wereldrecord op de incourante 4x50 meter vrije slag aan tot 1.28,34. Verantwoordelijk daarvoor zijn vier zwemmers van PSV: Mark Veens, Gijs Damen, Klaas-Erik Zwering en Pieter van den Hoogenband.
      • 21 juni » Voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis worden moslimextremisten veroordeeld voor terreur. Het Haagse hof heeft twee mannen veroordeeld tot 4 en 6 jaar gevangenisstraf voor betrokkenheid bij een voorgenomen aanslag op de Amerikaanse ambassade te Parijs. Eerder waren ze vrijgesproken door de rechtbank, omdat het bewijs steunde op informatie van de AIVD.
      • 24 juni » Rudi Völler neemt ontslag als bondscoach van het Duits voetbalelftal.
      • 26 augustus » Een gewone vinvis strandt in Noordwijk.
      • 31 oktober » Eerste ronde Oekraïense verkiezingen 2004
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1908 » Kurt Stöpel, Duits wielrenner († 1997)
    • 1910 » Roger L. Stevens, Amerikaans theaterproducent († 1998)
    • 1910 » László Lékai, Hongaars aartsbisschop en kardinaal († 1986)
    • 1911 » Gustavo Díaz Ordaz, president van Mexico (1964-1970) († 1979)
    • 1917 » Giovanni Benedetti, Italiaans bisschop († 2017)
    • 1917 » Millard Kaufman, Amerikaans regisseur en schrijver († 2009)

    Bron: Wikipedia

    • 2001 » Mathias Clemens (86), Luxemburgs wielrenner en politicus
    • 2006 » Cri Stellweg (84), Nederlands columniste en schrijfster
    • 2006 » Isaac Gálvez (31), Spaans wielrenner
    • 2008 » Edna Parker (115), Amerikaans oudste mens ter wereld
    • 2008 » Christian Fechner (64), Frans filmproducent
    • 2008 » Edwin Salpeter (83), Amerikaans astrofysicus

    Over de familienaam Moolhuijsen


    De publicatie Stamboom Lowies is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ton Lowies, "Stamboom Lowies", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lowies/I181.php : benaderd 1 maart 2026), "Marinus Louis Moolhuijsen (1909-2004)".