De temperatuur op 21 maart 1915 lag tussen 0,1 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 10,5 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
24 juli » De stoomboot Eastland slaat om bij Chicago als bijna alle passagiers naar één zijde van het schip lopen: 844 mensen komen om.
9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
Trouwdag 13 mei 1937
De temperatuur op 13 mei 1937 lag tussen 8,0 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
14 maart » Baltasar Porcel i Pujol, Mallorcaans schrijver, journalist en literair criticus († 2009)
1 april » Aden wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
21 april » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Universidad Católica.
3 juni » De Engelse ex-koning Eduard VIII trouwt met zijn grote liefde Wallis Simpson. De verliefde koning mocht van de Engelse regering niet met haar trouwen omdat Wallis reeds gescheiden was en bovendien was zij Amerikaanse. De koning deed daarom eind 1936 afstand van de troon. Het echtpaar gaat vanaf dan verder leven als Hertog en Hertogin van Windsor in Frankrijk.
29 november » Prins Bernhard botst te Diemen met 160 kilometer per uur op een vrachtwagen. Hij raakt zwaargewond.
9 december » De Slag om Nanking begint.
Dag van overlijden 26 mei 1999
De temperatuur op 26 mei 1999 lag tussen 4,6 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 13,3 uur zonneschijn (82%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
14 januari » De Europese Commissie komt gehavend uit een vertrouwensstemming in het Europees Parlement, gehouden omwille van het in opspraak komen van de commissarissen Édith Cresson en Manuel Marin. Men besluit een 'Comité van Wijzen' op te richten.
6 april » In Londen gaat de musical Mamma Mia! in première.
1 oktober » Wales opent in de eigen hoofdstad Cardiff het vierde officiële wereldkampioenschap rugby met een 23-18 overwinning op Argentinië.
31 oktober » Eerste uitreiking Seghers Literatuurprijs.
4 december » De Belgische kroonprins Filip (39) treedt in het huwelijk met Mathilde d'Udekem d'Acoz (26).
16 december » Door modderstromen in Venezuela komen duizenden mensen om.
Dag van begraven 29 mei 1999
De temperatuur op 29 mei 1999 lag tussen 9,1 °C en 28,1 °C en was gemiddeld 19,8 °C. Er was 3,2 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 11,7 uur zonneschijn (72%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
14 januari » De Europese Commissie komt gehavend uit een vertrouwensstemming in het Europees Parlement, gehouden omwille van het in opspraak komen van de commissarissen Édith Cresson en Manuel Marin. Men besluit een 'Comité van Wijzen' op te richten.
19 april » Het Duitse parlement verhuist van Bonn naar de vernieuwde Rijksdag in Berlijn.
6 juni » Johan van Lieshout verbetert in Lahti het Nederlands record speerwerpen met een worp van 80,51 meter.
1 juli » Beëdiging van Johannes Rau als achtste bondspresident van Duitsland.
12 september » In Padova verliest de Nederlandse hockeyploeg in de finale van het Europees kampioenschap opnieuw op strafballen van titelverdediger Duitsland.
6 november » Australië wint in Cardiff het vierde officiële wereldkampioenschap rugby door in de finale Frankrijk met 35-12 te verslaan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Kobus van Dijken, "Stamboom Louter/s", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-louter-s/I1149.php : benaderd 31 december 2025), "Cornelia Johanna van der Heijden (1915-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.