Stamboom Lorwa » Jacobus Louis van Son (1887-1945)

Persoonlijke gegevens Jacobus Louis van Son 


Gezin van Jacobus Louis van Son

Hij is getrouwd met Bartje Lorwa.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1922 te Rotterdam, hij was toen 34 jaar oud.Bron 2

VaderJacobus Louis van Son
MoederJohanna Catharina van den Bergh

Notities over Jacobus Louis van Son

Jacobus is een zoon van Jacobus Louis van Son en Johanna Catharina van den Bergh.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Louis van Son?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Rotterdam 1945 c012v 2285
  2. Rotterdam 1922 e114

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 november 1887 lag rond de -3,8 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
    • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
    • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
    • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
  • De temperatuur op 20 februari 1945 lag tussen 2,9 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 2,8 mm neerslag gedurende 5,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 28 april » Benito Mussolini en zijn minnares Clara Petacci worden gedood door leden van het Italiaanse verzet wanneer ze het land proberen te ontvluchten.
    • 9 mei » Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam.
    • 30 juli » Het Amerikaanse schip USS Indianapolis wordt als laatste schip in de Tweede Wereldoorlog getorpedeerd en zinkt.
    • 30 november » Benoeming van Joseph Baeten tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Breda.
    • 10 december » Nederland wordt lid van de Verenigde Naties
    • 15 december » Generaal Douglas MacArthur verordonneert een einde aan Shinto als Japanse staatsgodsdienst.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Son

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Son.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Son.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Son (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lorwa is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Anton Lorwa, "Stamboom Lorwa", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lorwa/I165.php : benaderd 13 januari 2026), "Jacobus Louis van Son (1887-1945)".