De temperatuur op 9 maart 1921 lag tussen 4,8 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 2,2 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
27 april » Bij de gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Amsterdam worden namens de Rapaille Partij de zwerver Had-je-me-maar en de ex-anarchist Bertus Zuurbier verkozen.
27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
19 september » Mohammed Abdelkrim El Khattabi roept de Confederale Republiek van de Stammen van de Rif uit.
30 oktober » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van titelhouder Uruguay.
18 december » Het Pools voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis van het land. In Boedapest wordt met 1-0 verloren van Hongarije.
Trouwdag 3 juli 1946
De temperatuur op 3 juli 1946 lag tussen 14,5 °C en 28,6 °C en was gemiddeld 22,0 °C. Er was 14,2 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
9 februari » De Partij van de Arbeid wordt opgericht.
16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
18 juni » In Bogota wordt de Colombiaanse voetbalclub Millonarios opgericht.
5 juli » De bikini wordt geïntroduceerd.
11 juli » Oprichting van de Internationale Handbalfederatie (IHF).
15 oktober » Hermann Göring, de oprichter van de Luftwaffe, vergiftigt zichzelf in de nacht voor zijn geplande executie.
Dag van overlijden 21 december 1995
De temperatuur op 21 december 1995 lag tussen -3,9 °C en 0,1 °C en was gemiddeld -1,6 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
2 mei » Kroatische militairen brengen de door Kroatische Serviërs bezette regio West-Slavonië terug onder controle van Zagreb. Het Servische verzet is gebroken, zo maakt de Kroatische president Tujman bekend.
7 mei » De eerste vrije algemene verkiezingen in Ethiopië worden geboycot door alle grote oppositiepartijen, waardoor een ruime overwinning van de zittende regeringspartij, het Revolutionair Democratisch Front van het Ethiopische Volk van president Meles Zenawi, onvermijdelijk is.
14 mei » Johannes Rau blijft minister-president van Noordrijn-Westfalen, Duitslands grootste deelstaat. Voor de vierde achtereenvolgende maal wordt zijn SPD de grootste partij, al verdwijnt de absolute meerderheid.
22 mei » De Tsjetsjeense president Dzjochar Doedajev en de Russische autoriteiten besluiten volgens een woordvoerder van de OVSE-missie in Grozny onderhandelingen te beginnen over een politieke oplossing van het conflict in de Kaukasusrepubliek.
24 mei » AFC Ajax wint de Champions League. In de finale in Wenen is de Nederlandse voetbalclub met 1-0 te sterk voor het Italiaanse AC Milan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Mello Lorier, "Stamboom Lorier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lorier/I887.php : benaderd 25 oktober 2026), "Johanna Lorier (1921-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.