De temperatuur op 9 maart 1921 lag tussen 4,8 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 2,2 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
4 maart » Warren G. Harding wordt beëdigd als 29e president van de Verenigde Staten
13 maart » Mongolië verklaart zichzelf onafhankelijk van China.
1 mei » De gemeente Veldhoven ontstaat uit drie vroegere dorpen.
1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
30 oktober » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van titelhouder Uruguay.
Trouwdag 3 juli 1946
De temperatuur op 3 juli 1946 lag tussen 14,5 °C en 28,6 °C en was gemiddeld 22,0 °C. Er was 14,2 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
10 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de achtste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van Brazilië.
12 april » Syrië wordt onafhankelijk van Frankrijk.
1 mei » In Santa Cruz de la Sierra wordt de Boliviaanse voetbalclub Club Blooming opgericht.
4 mei » De eerste Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam.
27 oktober » Leo Fender maakt de eerste Fender-versterker in een schuurtje in zijn tuin, de bekende stratocaster e.d. volgen later.
19 december » Hồ Chí Minh valt de Fransen aan in Hanoi.
Dag van overlijden 21 december 1995
De temperatuur op 21 december 1995 lag tussen -3,9 °C en 0,1 °C en was gemiddeld -1,6 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
18 februari » België - Lancering van Proton, de elektronische portemonnee.
19 april » De ETA pleegt een aanslag op José María Aznar, Spaans politicus en latere premier van Spanje. De aanslag mislukt.
14 mei » Kroatië haalt niet meer dan de helft van zijn 1.200 soldaten terug uit de VN-bufferzone in het zuiden van de republiek, ondanks de belofte van een volledige terugtocht die twee dagen eerder is gedaan.
25 mei » De Sri-Lankaanse president Chandrika Kumaratunga verklaart de opstandige Tamil Tijgers (LTTE) opnieuw de oorlog. "Wij wilden een politieke oplossing, maar de LTTE heeft ons een oorlog opgedrongen", aldus Kumaratunga.
2 juni » Het aantal jongeren in Nederland met suikerziekte is in tien jaar tijd met 17 tot 23 procent gestegen. Dat blijkt uit een inventarisatie van de jonge suikerziektepatiënten die in de jaren 1988 tot en met 1990 door kinderartsen of internisten in behandeling zijn genomen.
9 juni » De Kroatische president Franjo Tudjman waarschuwt de opstandige Serviërs in de Krajina dat zij "hetzelfde lot zullen ondergaan als de extremisten in West-Slavonië" als zij niet bereid zijn tot een vredesakkoord.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Mello Lorier, "Stamboom Lorier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lorier/I887.php : benaderd 25 oktober 2026), "Johanna Lorier (1921-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.