De temperatuur op 27 juli 1920 lag tussen 7,8 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,8 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 januari » Verdrag van de Volkenbond(Covenant of the League of Nations) in werking getreden.
2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
15 april » De anarchisten Nicola Sacco en Bartolomeo Vanzetti vermoorden naar verluidt twee bewakers wanneer zij een schoenwinkel beroven.
20 augustus » In Mülheim an der Ruhr wordt de Duitse hockey- en tennisclub Uhlenhorst Mülheim opgericht.
28 augustus » Het duel tussen Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije (0-7) in Antwerpen betekent voor beide landen de eerste officiële voetbalinterland uit de geschiedenis.
2 september » België wint goud op de Olympische spelen te Antwerpen in het voetbal.
Trouwdag 18 juni 1941
De temperatuur op 18 juni 1941 lag tussen 11,3 °C en 26,9 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
3 februari » De nazi's brengen Pierre Laval weer aan de macht in Vichy-Frankrijk.
4 februari » Roy Plunkett maakt – middels een octrooi-aanvraag – zijn uitvinding van het teflon wereldkundig.
4 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de zesde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
7 april » De Nederlandse hulpmijnenveger Maria R. Ommering raakt beschadigd door een exploderende mijn tijdens een veegactie in Milford Haven.
3 oktober » De eerste spuitbussen op drijfgas komen op de markt, in de VS.
9 december » Het Verenigd Koninkrijk en het Gemenebest van Naties verklaren de oorlog aan Japan.
Dag van overlijden 13 mei 2013
De temperatuur op 13 mei 2013 lag tussen 7,7 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 4,3 mm neerslag gedurende 5,9 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (9%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
21 januari » De Nederlandse minister van financiën Jeroen Dijsselbloem wordt gekozen tot voorzitter van de Eurogroep. Hij volgt de Luxemburger Jean-Claude Juncker op.
13 februari » Het Australische parlement keurt een wet goed die de Aborigines erkent als oorspronkelijke bewoners van het continent.
3 april » Door grote overstromingen als gevolg van storm en uitzonderlijke regenval vallen in oostelijke Argentijnse provincie Buenos Aires zeker 54 doden.
20 april » John Ewbank meldt via Twitter helemaal klaar te zijn met de kritiek op het koningslied en trekt het in. Twee dagen later meldt het Nationaal Comité Inhuldiging toch vast te houden aan het lied.
1 oktober » De Duitse politie houdt een man aan die probeerde een kunstwerk te verkopen dat in 2012 gestolen zou zijn uit de Kunsthal Rotterdam.
17 december » In Nederland neemt de Eerste Kamer der Staten-Generaal de gerestaureerde Amalia van Solmsgalerij in gebruik.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jakob Looise, "Van Loys tot Looise1550 Boudewijnskerke -1925 Gapinge", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-loois-looijse/I348.php : benaderd 28 september 2026), "Elizabeth Adriana Bom (1920-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.