De temperatuur op 27 augustus 1929 lag tussen 10,7 °C en 25,9 °C en was gemiddeld 18,6 °C. Er was 11,9 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
11 februari » Mussolini en Paus Pius XI sluiten het Verdrag van Lateranen waarbij het Vaticaan als autonome staat wordt erkend.
14 februari » In Chicago worden zeven mannen door een rivaliserende bende doodgeschoten tijdens het Valentijnsdag Bloedbad.
4 maart » Herbert Hoover wordt beëdigd als 31e president van de Verenigde Staten
16 mei » De eerste Oscar-uitreiking.
23 juli » Inwijding van de Christus Koning-kathedraal in Reykjavik door kardinaal Willem Marinus van Rossum, prefect van de Propaganda Fide.
29 november » De Amerikaanse admiraal Richard Byrd vliegt als eerste over de Zuidpool.
Trouwdag 10 juni 1965
De temperatuur op 10 juni 1965 lag tussen 9,6 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 12,8 uur zonneschijn (77%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
7 januari » Eerste uitzending van Van Gewest tot Gewest door de Nederlandse Televisie Stichting.
30 maart » Vietnamoorlog: een autobom ontploft voor de Amerikaanse ambassade in Saigon, 22 mensen komen om, 183 raken gewond.
11 augustus » Begin van de rassenrellen in Watts, een wijk van Los Angeles.
27 oktober » De Australische atleet Ron Clarke vestigt het werelduurrecord atletiek in Geelong: in één uur tijd loopt hij 20232 m.
8 december » Paus Paulus VI sluit in Rome de vierde en laatste zitting van het Tweede Vaticaans Concilie.
15 december » Koningin Juliana opent de Zeelandbrug over de Oosterschelde, met 5022 meter dan de langste brug van Europa.
Dag van overlijden 25 augustus 1982
De temperatuur op 25 augustus 1982 lag tussen 9,4 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 1,8 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (21%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
20 januari » Ozzy Osbourne, voormalig leadzanger van Black Sabbath, bijt de kop af van een levende vleermuis die naar hem wordt gegooid tijdens een optreden.
14 maart » Mohammed Aliyu Datti, Nigeriaans voetballer
14 april » Het Nederlands voetbalelftal verslaat Griekenland met 1-0 in een oefenduel in Eindhoven. Verdediger Edo Ophof scoort. Gerald Vanenburg (Ajax) en Jurrie Koolhof (PSV) debuteren voor Oranje, terwijl Jan Poortvliet (19de) en Piet Wildschut (11de) hun laatste interland spelen.
25 mei » Het Nederlands voetbalelftal fungeert als sparringpartner van Engeland, dat zich wel heeft geplaatst voor het WK voetbal 1982. In Londen wint de thuisploeg met 2-0 door goals van Tony Woodcock en Paul Mariner. Bij Oranje zwaaien Jan Peters en Tscheu La Ling af als international. Ajax-verdediger Peter Boeve maakt zijn debuut.
26 november » De Zilveren Camera 1982, de prijs voor de beste Nederlandse persfoto van het jaar, wordt gewonnen door de Amsterdamse freelance-fotograaf Dirk-Jan Prins voor zijn foto van de arrestatie van de Brit Allan R., die op 6 augustus in Amsterdam een politieman doodschoot.
28 november » Opus Dei ingericht als Personele Prelatuur.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Sjouke Lolkus, "Stamboom Lolkes / Lolkus", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lolkus/I270.php : benaderd 30 januari 2026), "Dirk Lolkus (1929-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.