De temperatuur op 24 november 1924 lag tussen -1,4 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
27 maart » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf vanwege zijn rol bij de Bierkellerputsch.
9 mei » Oprichting van de Rotterdamse Scheidsrechters Vereniging.
23 juli » Oprichting van de Deense voetbalclub Esbjerg fB.
1 oktober » De Eerste vlucht KLM naar Nederlands-Indië vertrekt van Schiphol voor de eerste intercontinentale commerciële vlucht naar Batavia.
9 oktober » Opening van stadion Soldier Field in de Amerikaanse stad Chicago.
1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
Trouwdag 7 januari 1945
De temperatuur op 7 januari 1945 lag tussen -1,1 °C en 4,0 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 7,1 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
23 maart » Het grote offensief begint voor de bevrijding van het nog bezette deel van Nederland.
6 april » Amerikaanse mariniers komen ondanks massale tegenstand aan land bij Okinawa.
8 april » Zutphen is bevrijd door Canadezen en de Canadezenbrug is later naar hen genoemd.
13 april » Bevrijding van Assen.
19 april » De Duitsers zetten de Wieringermeerpolder onder water om de opmars van de geallieerden te vertragen.
27 november » België wordt lid van de Verenigde Naties.
Dag van overlijden 8 februari 1994
De temperatuur op 8 februari 1994 lag tussen 0,2 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 4,3 uur zonneschijn (45%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
14 januari » De regering van Georgië en de separatisten in de regio Abchazië stemmen na drie dagen van besprekingen in met de plaatsing van een deels Russische VN-macht tussen hun legers in.
8 maart » Het vierde album van de Amerikaanse grungeband Soundgarden verschijnt, getiteld Superunknown.
30 maart » Mino Martinazzoli treedt af als leider van de Italiaanse Volkspartij, de opvolger van de christendemocraten.
21 april » Daniel Amokachi van Club Brugge wint voor de tweede keer de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League.
23 juli » In Dublin eindigt titelverdediger Nederland op een teleurstellende zesde plaats bij het WK hockey door ook de laatste wedstrijd tegen Zuid-Korea te verliezen: 0-2.
2 december » De IAAF roept Noureddine Morceli bij de mannen en Jackie Joyner-Kersee bij de vrouwen uit tot beste atleten van 1994.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Sjouke Lolkus, "Stamboom Lolkes / Lolkus", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lolkus/I207.php : benaderd 26 januari 2026), "Jacob H Ommen (1924-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.