De temperatuur op 31 januari 1909 lag tussen -0,9 °C en 2,7 °C en was gemiddeld 0,6 °C. Er was 3,8 mm neerslag. Er was 3,0 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
18 april » Jeanne d'Arc wordt in Rome zalig verklaard.
28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
23 december » Albert I van België wordt koning.
Trouwdag 5 november 1935
De temperatuur op 5 november 1935 lag tussen 7,4 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 3,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
2 februari » De leugendetector wordt voor het eerst getest. Leonard Keeler doet het experiment in Wisconsin.
20 februari » De Noorse onderzoekster Caroline Mikkelsen betreedt als eerste vrouw het zuidpoolgebied.
26 februari » In Daventry in het Verenigd Koninkrijk, demonstreert Robert Watson-Watt de eerste radar.
19 mei » Hitler opent het eerste stuk Reichsautobahn tussen Frankfurt en Darmstadt.
11 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Sportivo Trinidense.
12 augustus » Benoeming van de Italiaan Paolo Giobbe tot internuntius in Nederland.
Dag van overlijden 14 juli 1937
De temperatuur op 14 juli 1937 lag tussen 13,6 °C en 23,3 °C en was gemiddeld 18,6 °C. Er was 7,1 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vijfde keer de Copa América door in de finale met 2-0 te winnen van Brazilië.
26 april » Het Spaanse stadje Guernica wordt door Duitse bombardementen vrijwel van de kaart geveegd.
23 mei » In Guadalajara, Mexico, wordt de Nationaal Synarchistische Unie (UNS) opgericht.
4 juni » Introductie van de winkelwagen door supermarkteigenaar Sylvan Goldman.
11 juli » De Nederlander J.K. Hoekstra vestigt het huidige Nederlandse record zweefvliegen (duurvlucht) door 24 uur en 3 minuten in de lucht te blijven.
21 september » J.R.R. Tolkien publiceert De Hobbit.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Sjouke Lolkus, "Stamboom Lolkes / Lolkus", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lolkus/I194.php : benaderd 1 februari 2026), "Johannes Cornelis Lolkus (1909-1937)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.