De temperatuur op 19 februari 1916 lag tussen 0,3 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 3,4 mm neerslag. Er was 1,1 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
1 juli » Eerste Wereldoorlog: eerste dag van de Slag aan de Somme. Op deze dag komen 20.000 soldaten van het Britse leger om, en raken 40.000 gewond. Het einde van de slag is in november.
20 juli » De Slag bij Fromelles vond plaats op 19 en 20 juli. In de Australische geschiedenis staat de slag geboekt als de bloedigste 24 uren van Australië. Meer dan 5500 Australiërs kwamen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd waren nabij Fromelles.
28 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Roemenië.
8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
19 september » De Luchthaven Schiphol wordt geopend als militaire vliegbasis.
Trouwdag 22 mei 1946
De temperatuur op 22 mei 1946 lag tussen 8,8 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 1,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
1 januari » In de Verenigde Staten wordt de eerste elektronische computer (de ENIAC) vervaardigd.
16 maart » NSB-propagandist Max Blokzijl wordt wegens landverraad gefusilleerd op de Waalsdorpervlakte.
4 mei » De eerste Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam.
5 mei » De eerste Nationale Bevrijdingsdag.
16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
11 juli » Oprichting van de Internationale Handbalfederatie (IHF).
Dag van overlijden 2 april 2013
De temperatuur op 2 april 2013 lag tussen -2,7 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 3,3 °C. Er was 12,2 uur zonneschijn (94%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
27 januari » Schaatsster Thijsje Oenema scherpt in Salt Lake City haar eigen en één dag oude Nederlands record op de 500 meter (37,38 seconden) aan tot 37,06.
26 februari » De Roemeense politie doet in het dorp Carcaliuin, in de provincie Tulcea, een aantal huiszoekingen in het onderzoek naar de schilderijenroof (2012) uit de Kunsthal Rotterdam.
20 april » Een aardbeving van 7,0 op de schaal van Richter in de streek rond Ya'an, in de Chinese provincie Sichuan, kost het leven aan minstens 180 mensen. Meer dan elfduizend mensen raken gewond.
25 mei » Bayern München wint de geheel Duitse finale van de UEFA Champions League 2012/13 door met 2-1 van Borussia Dortmund te winnen.
2 juli » Spanje sluit zijn luchtruim voor een vlucht van de Boliviaanse president Evo Morales, omdat wordt verondersteld dat deze de klokkenluider Edward Snowden aan boord heeft.
21 juli » De Britse wielrenner Chris Froome wint de honderdste Ronde van Frankrijk. De Colombiaan Nairo Quintana eindigt als tweede en de Spanjaard Joaquim Rodríguez werd derde.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gé Lobé, "Stamboom Lobé en verwanten.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lobe/I83014.php : benaderd 24 februari 2026), "Antonius Johannes Stuart (1916-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.