14 januari » In Amsterdam breekt een spoorwegstaking uit.
15 maart » De eerste Turkse voetbalclub, Beşiktaş JK, wordt opgericht.
20 april » De Rotterdamse rechtbank beëdigt Mr. A.E. van den Hoek-Kok als eerste vrouwelijke advocaat in Nederland.
3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
2 augustus » Onsuccesvolle opstand van de Macedoniërs tegen het Ottomaanse Rijk.
16 oktober » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Santiago Morning.
Dag van overlijden 23 november 1973
De temperatuur op 23 november 1973 lag tussen 3,8 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
3 april » Eerste gesprek door een mobiele telefoon.
4 april » Opening van het World Trade Center in New York.
5 april » Lancering van Pioneer 11, het eerste ruimtetuig dat langs Saturnus vliegt.
14 mei » Skylab, het eerste ruimtestation van de Verenigde Staten wordt gelanceerd. Het is de laatste lancering van de Saturnus V raket.
25 augustus » De nationale vrouwenvoetbalelftallen van Finland en Zweden spelen beide de eerste officiële interland uit de geschiedenis. Het onderling duel in Mariehamn eindigt in 0-0.
18 november » Het Nederlands voetbalelftal speelt in Amsterdam met 0-0 gelijk tegen België in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1974 in West-Duitsland. Barry Hulshoff en Gerrie Mühren spelen hun laatste interland voor Oranje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gé Lobé, "Stamboom Lobé en verwanten.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lobe/I57738.php : benaderd 15 januari 2026), "Johannes Th. Bots (1903-1973)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.