De temperatuur op 17 oktober 1915 lag tussen 4,6 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,0 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
Trouwdag 1 mei 1943
De temperatuur op 1 mei 1943 lag tussen 9,2 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 2,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
2 februari » Het Duitse leger verliest de Slag om Stalingrad van het Rode Leger. Dit is een van de keerpunten van de Tweede Wereldoorlog.
14 februari » Operatie Brandy - nachtelijke Britse commando-operatie tijdens de Tweede Wereldoorlog op Florø, een havenplaats aan de westkust van Noorwegen.
17 mei » Tweede Wereldoorlog: 617 squadron van de Royal Air Force breekt met Operatie Chastise twee dammen in het Duitse Ruhrgebied.
10 juli » Begin van de geallieerde invasie op het Italiaanse eiland Sicilië.
30 september » Encycliek Divino Afflante Spiritu van Paus Pius XII over de promotie van Bijbelstudies.
18 oktober » De schrijver A.M. de Jong wordt door Nederlandse SS'ers vermoord, een van de zgn. Silbertanne-acties.
Dag van overlijden 16 juli 2014
De temperatuur op 16 juli 2014 lag tussen 13,2 °C en 25,8 °C en was gemiddeld 19,5 °C. Er was 11,9 uur zonneschijn (73%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
22 februari » Nadat president Viktor Janoekovytsj van Kiev naar Charkov is gevlucht, stemt het Oekraïense parlement in met het afzetten van de president en organisatie van presidentsverkiezingen op 25 mei 2014. Joelia Tymosjenko wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
29 mei » De leiders van Kazachstan, Rusland en Wit-Rusland stichten een economische unie, die op 1 januari 2015 van start moet gaan en luistert naar de naam Euraziatische Economische Unie.
8 juni » Rafael Nadal wint voor de negende maal het toernooi van Roland Garros. In de finale verslaat hij Novak Đoković met 3-6, 7-5, 6-2, 6-4. Het is de veertiende zege van de Spanjaard bij een grandslamtoernooi, waarmee hij de prestatie van Pete Sampras evenaart.
27 juni » Allerlaatste uitzending van het Schooltv-weekjournaal, een Nederlandse actualiteitenrubriek speciaal voor scholieren van de basisschool.
27 juli » De Italiaan Vincenzo Nibali is de eindwinnaar van de Ronde van Frankrijk 2014. De Slowaak Peter Sagan wint de groene trui (sprintklassement) en de Pool Rafał Majka de bolletjestrui, als winnaar van het bergklassement.
19 augustus » Alle zenders die eigendom zijn van de Nederlandse Publieke Omroep krijgen "NPO" voor hun naam.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gé Lobé, "Stamboom Lobé en verwanten.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lobe/I48036.php : benaderd 11 januari 2026), "L.A.P. Bakker (1915-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.