De temperatuur op 21 mei 1920 lag tussen 5,4 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 3,0 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Harry Boye Karlsen, Noors voetballer († 1994)
7 april » Franse troepen bezetten het Duitse Ruhrgebied.
13 mei » De nationale voetbalteams van Italië en Nederland spelen voor het eerst in de geschiedenis tegen elkaar. Het vriendschappelijke duel in Genua eindigt in een 1-1 gelijkspel door treffers van Dé Kessler (0-1) en Enrico Sardi (1-1).
7 oktober » Het Ir. D.F. Woudagemaal te Lemmer wordt in gebruik genomen.
10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
Trouwdag 27 mei 1948
De temperatuur op 27 mei 1948 lag tussen 6,7 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 8,8 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
14 maart » Gregorio Honasan, Filipijns militair en politicus
31 maart » Het Amerikaanse congres keurt het Marshallplan goed.
25 mei » Andrew Moyer verkrijgt octrooi op zijn methode voor de massaproductie van penicilline.
26 juli » Het Luxemburgs voetbalelftal behaalt de grootste overwinning uit zijn geschiedenis door Afghanistan bij de Olympische Spelen met 6-0 te verslaan.
9 september » Oprichting van de Democratische Volksrepubliek Korea.
9 december » Het Genocideverdrag wordt ondertekend.
Dag van overlijden 18 september 2006
De temperatuur op 18 september 2006 lag tussen 13,9 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (6%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
21 maart » De sociaalnetwerksite Twitter wordt opgericht.
24 juni » Bij wedstrijden in Sjoekovski scherpt de Russische atlete Tatjana Lysenko het twaalf dagen oude wereldrecord kogelslingeren (77,26 meter) van haar landgenote Gulfija Chanafejeva aan tot 77,41 meter.
18 juli » Tijdens de eerste dag van de 90e editie van de Nijmeegse Vierdaagse komen tijdens een hittegolf twee mensen om. De Vierdaagse wordt hierdoor voor de allereerste keer in zijn lange bestaansgeschiedenis noodgedwongen afgelast.
8 augustus » Israël kondigt aan alle rijdende voertuigen ten zuiden van de Litani rivier in Libanon te vernietigen.
1 oktober » Het 0110-festival voor de verdraagzaamheid werd in vier Vlaamse steden georganiseerd.
21 november » Volkswagen concentreert de gehele productie van de Golf in Duitsland waardoor 3500 à 4000 arbeiders in het Belgische Vorst zullen worden ontslagen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wim Lesterhuis, "Stamboom Lesterhuis-Dool", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lesterhuis-dool/I85153.php : benaderd 12 februari 2026), "Arend Jan Andreae (1920-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.