De temperatuur op 22 februari 1935 lag tussen 4,4 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 5,9 mm neerslag gedurende 6,0 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
11 januari » Amelia Earhart vliegt als eerste solo over de Grote Oceaan.
27 januari » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de zevende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 3-0 te winnen van Argentinië.
2 maart » Koning Rama VII van Thailand treedt af ten gunste van zijn neef Rama VIII.
21 maart » Perzië wordt hernoemd tot Iran.
19 mei » Heiligverklaring van de Engelse martelaren John Fisher en Thomas More in Rome.
28 juni » Eerste kristallisatie van een virus door Wendell Meredith Stanley.
Dag van overlijden 8 oktober 1942
De temperatuur op 8 oktober 1942 lag tussen 8,3 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 21,4 mm neerslag gedurende 7,7 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
11 januari » Japan verklaart Nederland de oorlog en valt Nederlands-Indië binnen.
22 januari » Sietze de Groot wint de achtste Elfstedentocht.
27 januari » Laagste minimumtemperatuur in Nederland ooit gemeten (-27,4 °C), te Winterswijk.
3 mei » Alle joden in Nederland moesten een kenteken van geel katoen op hun kleding dragen: de zespuntige 'jodenster'.
5 juni » Slag bij Midway: De United States Navy verwerft het maritieme overwicht in de Stille Oceaan door vier Japanse vliegdekschepen tot zinken te brengen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gershon Lehrer, "Stamboom Lehrer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lehrer/I9230.php : benaderd 3 maart 2026), "Duifje van der HOEK (1935-1942)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.