Stamboom Lehrer » Jacob de JONG (1886-1943)

Persoonlijke gegevens Jacob de JONG 


Gezin van Jacob de JONG

Hij is getrouwd met Roosje ROODENBURG.

Zij zijn getrouwd op 23 maart 1910 te Rotterdam, Zuid-Holland, Netherlands, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Hartog de JONG  1915-1943 
  2. Sophie de JONG  1920-1942

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob de JONG?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacob de JONG

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob de JONG


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 10 mei 1886 lag rond de 10,9 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 64%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
      • 8 april » De Duitser Carl Gassner verkrijgt octrooi op de droge zinkbatterij.
      • 2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
      • 29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
      • 23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
      • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
    • De temperatuur op 23 maart 1910 lag tussen 0,1 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 4,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
      • 24 februari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Malmö FF.
      • 15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
      • 25 mei » Expositie van Les Indépendants in Parijs.
      • 27 mei » Bij een experiment met duikboten zinkt de Franse Pluvoise na een aanvaring met een postboot.
      • 28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
      • 1 september » Opening van het Ninian Park in Cardiff.
    • De temperatuur op 14 mei 1943 lag tussen 12,4 °C en 29,7 °C en was gemiddeld 21,1 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (90%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 20 februari » Mexico - De vulkaan Paricutín ontstaat.
      • 21 april » Oprichting van de Franse voetbalclub FC Nantes.
      • 17 mei » Tweede Wereldoorlog: 617 squadron van de Royal Air Force breekt met Operatie Chastise twee dammen in het Duitse Ruhrgebied.
      • 6 juni » Eerste transport van kinderen vanuit Kamp Vught naar Sobibór, waar zij een dag na aankomst worden vergast. Dit betrof kinderen in de leeftijdcategorie van 0 tot en met 3 jaar, een dag later gevolgd door een groep kinderen van 4 tot 16 jaar. Totaal aantal: ruim 1200 kinderen.
      • 2 juli » Slag om Koersk.
      • 12 oktober » De nazi-koning Tomislav II van Kroatië doet troonsafstand.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1886 » Felix Manalo, Filipijns geestelijk leider Iglesia ni Cristo († 1963)
    • 1886 » Karl Barth, Zwitsers theoloog († 1968)
    • 1887 » J.C. Bloem, Nederlands dichter († 1966)
    • 1890 » Alfred Jodl, Duits generaal († 1946)
    • 1891 » Anton Dostler, Duits generaal († 1945)
    • 1891 » Maximo Kalaw, Filipijns schrijver, bestuurder en politicus († 1955)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De JONG

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De JONG.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De JONG.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De JONG (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Lehrer is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Gershon Lehrer, "Stamboom Lehrer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lehrer/I20729.php : benaderd 7 maart 2026), "Jacob de JONG (1886-1943)".