Stamboom Lars Werner » Geertruida Maria van WOUDENBERG (1802-1875)

Persoonlijke gegevens Geertruida Maria van WOUDENBERG 


Gezin van Geertruida Maria van WOUDENBERG

Zij is getrouwd met Dirk NAVES.

Zij zijn getrouwd op 3 juni 1825 te Amerongen (Utrecht, The Netherlands), zij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Rijk NAVEST  1825-1916 
  2. Gerrigje NAVES  1827-1891 
  3. Jannetje NAVES  1830-1832
  4. Barend NAVEST  1832-1886


Notities over Geertruida Maria van WOUDENBERG


Archieflocatie: Utrecht; Toegangnr: 281; Inventarisnr: 196; Gemeente: Amerongen; Soort akte: Huwelijksakte; Nummer: 3; Datum: 03-06-1825
Man: Dirk Navest, Geboortedatum: 1800, Plaats: Amerongen
Vrouw: Geertruida Maria van Woudenberg, Geboortedatum: 1802, Plaats: Amerongen
Vader man: Rijk Navest
Vader vrouw: Willem van Woudenberg
Moeder man: Jannigje van Remmerden
Moeder vrouw: Gerrigje van Venendaal

Archieflocatie: Utrecht; Toegangnr: 0281; Inventarisnr: 792; Gemeente: Amerongen; Soort akte: Huwelijksakte; Nummer: 4; Datum: 27-02-1863
Man: Evert HEETVELD, Geboortedatum: 1829, Plaats: Amerongen
Vrouw: Gerrigje NAVES, Geboortedatum: 1828, Plaats: Amerongen
Vader man: Gerrit HEETVELD
Vader vrouw: Dirk NAVES
Moeder man: Maria Hendrina VAN BENNEKOM
Moeder man: Geertrui VAN WOUDENBERG
Nadere informatie: erkennen bij huwelijk dochter Maria Hendrina, geboren 14-02-1863 te Amerongen.

Archieflocatie: Utrecht; Toegangnr: 0281; Inventarisnr: 793; Gemeente: Amerongen; Soort akte: Huwelijksakte; Nummer: 6; Datum: 30-04-1868
Married on 30.4.1868 in Amerongen Rijk NAVES (he signs Navest), 42 years old, timmerman (carpenter), born and living in Amerongen, son of Dirk NAVES, deceased and of Geertrui van WOUDENBERG, living in Amerongen and Geertrui Hendrika NAVIST, 24 years old, born and living in Amerongen, daughter of Barend NAVEST65 years old, dagloner and of Ortje VAN HARSKAMP, 63 years old, both living in Amerongen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertruida Maria van WOUDENBERG?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geertruida Maria van WOUDENBERG

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geertruida Maria van WOUDENBERG

Geertruida Maria van WOUDENBERG
1802-1875

1825

Dirk NAVES
1799-1833

Rijk NAVEST
1825-1916
Barend NAVEST
1832-1886

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 april 1802 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1802: Bron: Wikipedia
    • 25 maart » Sluiting van de Vrede van Amiens tussen Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
    • 27 maart » De Vrede van Amiens maakt een einde aan de oorlog tussen Groot-Brittannië en de Franse republiek die begonnen was met de Franse oorlogsverklaring van 1793.
    • 9 augustus » Paus Pius VII creëert één nieuwe kardinaal.
  • De temperatuur op 3 juni 1825 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: winderig half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1825: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » John Quincy Adams wordt beëdigd als 6e president van de Verenigde Staten
    • 21 maart » Paus Leo XII creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse monnik Mauro Alberto Cappellari.
    • 25 augustus » Uruguay verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » In Engeland rijdt de eerste passagierstrein, bestaande uit één wagon met passagiers, getrokken door een locomotief. George Stephenson is de machinist.
    • 27 september » Voor het eerst trekt een stoomlocomotief (de Locomotion No.1, bestuurd door George Stephenson) een passagierstrein vooruit.
  • De temperatuur op 8 februari 1875 lag rond de -0,7 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam WOUDENBERG


De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I8201.php : benaderd 31 december 2025), "Geertruida Maria van WOUDENBERG (1802-1875)".