Stamboom Lars Werner » Fran√ßoise FRANTZ (1846-1903)

Persoonlijke gegevens Fran√ßoise FRANTZ 

  • Zij is geboren op 15 mei 1846 in Soppe-le-Bas (68780, Haut-Rhin, France).
  • Beroep: congierge.
  • Zij is overleden op 19 februari 1903 in H√©ricourt (70400, Haute-Sa√¥ne, France), zij was toen 56 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 oktober 2023.

Gezin van Françoise FRANTZ

Zij is getrouwd met Joseph WERNER.

Zij zijn getrouwd op 21 augustus 1865 te Soppe-le-Bas (68780, Haut-Rhin, France), zij was toen 19 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Joseph WERNER  1865-1912 
  2. Marie WERNER  1868-1869
  3. Louis WERNER  1871-???? 
  4. Hannchen WERNER  1873-1873
  5. Marie WERNER  1874-1875
  6. Anne Marie WERNER  1875-???? 
  7. Julius WERNER  1877-1878
  8. Marie WERNER  1878-1905 
  9. Charles WERNER  1886-1886


Notities over Françoise FRANTZ


Birthday and -place on death registration: Soultzbach 11-04-1846.

Ouders Thiebaud FRANTZ en Catherine REIN

Recensement de 1866 - Soppe-le-Bas
Maison 26 - no. de ménage 31:
WERNER, Antoine, journalier, chef de ménage, 62 ans
HATTENBERGER, Marie Anne, sa femme, 61 ans
Maison 26 - no. de ménage 32:
WERNER, Joseph, maçon, chef de ménage, 25 ans
FRANTZ, Françoise, sa femme, 20 ans
WERNER, Joseph, leur fils. 4 mois

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Françoise FRANTZ?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Françoise FRANTZ

Françoise FRANTZ
1846-1903

1865

Joseph WERNER
1841-1894

Joseph WERNER
1865-1912
Marie WERNER
1868-1869
Louis WERNER
1871-????
Marie WERNER
1874-1875
Julius WERNER
1877-1878
Marie WERNER
1878-1905

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 mei 1846 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Centraal-Afrika.
    • 24 april » Begin van de Mexicaans-Amerikaanse Oorlog.
    • 10 juni » Californië verklaart zich onafhankelijk van Mexico.
    • 10 september » Elias Howe krijgt een patent voor de naaimachine.
    • 23 september » Ontdekking van Neptunus door de Franse astronoom Urbain Le Verrier en de Britse astronoom John Couch Adams. De vinding werd geverifieerd door de Duitse astronoom Johann Gottfried Galle.
    • 4 november » Benjamin Palmer verkrijgt octrooi op het kunstbeen.
  • De temperatuur op 21 augustus 1865 lag rond de 18,9 °C. Er was 7 mm neerslag. De winddruk was 17 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 9 april » Met de overgave van generaal Robert E. Lee eindigt de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
    • 10 juni » Wereldpremière van de opera Tristan en Isolde van Richard Wagner in het Nationaltheater te München.
    • 19 juni » In Galveston, Texas wordt de afschaffing van de slavernij en de vrijheid van alle voormalige slaven in Texas afgekondigd. De dag wordt in de Verenigde Staten gevierd als Juneteenth.
    • 21 juli » Op het marktplein in Springfield, Missouri schiet Wild Bill Hickok Dave Tutt neer in wat wordt gezien als het eerste westernduel.
    • 26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.
  • De temperatuur op 19 februari 1903 lag tussen -2,2 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 6,9 uur zonneschijn (68%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 11 juni » De moord op koning Alexander Obrenović en koningin Draga Mašin van Servië maakt een einde aan de dynastie van het Huis Obrenović.
    • 2 augustus » Onsuccesvolle opstand van de Macedoniërs tegen het Ottomaanse Rijk.
    • 3 oktober » In Rotterdam worden de eerste twee droogdokken in gebruik genomen.
    • 31 oktober » Eerste opvoering van Rose Bernd van Gerhart Hauptmann.
    • 31 oktober » Opening van Hampden Park, een voetbalstadion in de Schotse hoofdstad Glasgow.
    • 3 december » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Torino FC.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam FRANTZ

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam FRANTZ.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over FRANTZ.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam FRANTZ (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I7905.php : benaderd 11 januari 2026), "Françoise FRANTZ (1846-1903)".