Stamboom Lars Werner » Hendrik BUIJN (1774-< 1819)

Persoonlijke gegevens Hendrik BUIJN 

  • Hij is geboren mei 1774 in Amsterdam (Noord-Holland, The Netherlands).
  • Hij is gedoopt op 4 mei 1774 in Amsterdam (Noord-Holland, The Netherlands).
  • Hij is overleden voor 1819.
  • Een kind van Isaac BUIJN en Johanna Elisabeth GRONEMAN
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 mei 2017.

Gezin van Hendrik BUIJN

Hij is getrouwd met Sophia NOSSE.

Zij zijn getrouwd op 24 maart 1797 te Amsterdam (Noord-Holland, The Netherlands), hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jacob Isaac BUIJN  1802-????
  2. Sophia Hendrica BUIJN  1808-< 1813
  3. Sophia Hendrika BUIJN  ± 1813-1866
  4. Hendrik BUIJN  1814-1874


Notities over Hendrik BUIJN


kind: Hendrik
doopdatum: 04-05-1774
kerk: Nieuwe Kerk
godsdienst: Hervormd
vader: Buijn, Isaac
moeder: Groneman, Johanna Elisabet
getuige: Veltbrugge, Hendrik
getuige: Buijn, Johanna Maria
bronverwijzing: DTB 57, p.309(folio 155), nr.8
Archief van de Burgerlijke Stand: doop-, trouw- en begraafboeken van Amsterdam (retroacta van de Burgerlijke Stand)
Doopregister: NL-SAA-23861328

inschrijvingsdatum: 24-03-1797
naam bruidegom: Buyn, Hendrik
naam bruid: Nosse, Sophia
bronverwijzing: DTB 642, p.67
opmerkingen: Huwelijksintekeningen van de KERK.
Archief van de Burgerlijke Stand: doop-, trouw- en begraafboeken van Amsterdam (retroacta van de Burgerlijke Stand)
Ondertrouwregister: NL-SAA-26187269
den 24 Maart 1797 compareerden voor onderget. Lid van t Commite van Justitie tot dဘHuwelijkszaken Hendrik BUIJN van Amsterdam, gereformeerd, 23 jaren op den Dam, ouders dood, geads. met zijn voogd Abraham BUIJN Ö. voor zijn medevoogden Anth. BUIJN & Hr. Jan Fred. BUIJN en Sophia NOSSE van Amsterdam, geref. oud 20 jaar, in de Kerkestraat, geads. met haar Moeder Anna Geertruij HAAG, woont als boven.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik BUIJN?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik BUIJN

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik BUIJN


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 mei 1774 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: veel dauw. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1774: Bron: Wikipedia
    • 8 mei » Volgens de Friese predikant Eelko Alta zou de wereld op deze dag vergaan vanwege een samenstand van de planeten Mars, Venus, Jupiter, Mercurius en de maan.
    • 10 mei » Lodewijk XVI wordt koning van Frankrijk.
    • 21 juli » Het Verdrag van Küçük Kaynarca maakt een einde aan de vijfde Russisch-Turkse Oorlog (van elf).
  • De temperatuur op 24 maart 1797 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1797: Bron: Wikipedia
    • 26 februari » De Bank of England geeft het eerste bankbiljet van 1 pond uit.
    • 4 maart » John Adams wordt beëdigd als 2e president van de Verenigde Staten.
    • 12 mei » Napoleon neemt de Republiek Venetië in, wat vanaf 726 een onafhankelijk land was.
    • 11 oktober » Zeeslag bij Kamperduin
    • 22 oktober » Boven Parijs maakt André-Jacques Garnerin de eerste bekende parachutesprong.
    • 31 oktober » Frederika van Baden huwt met koning Gustaaf IV Adolf van Zweden.

Over de familienaam BUIJN

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam BUIJN.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over BUIJN.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam BUIJN (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I40986.php : benaderd 11 januari 2026), "Hendrik BUIJN (1774-< 1819)".