Stamboom Lars Werner » Evert Jan van BEL (1870-1957)

Persoonlijke gegevens Evert Jan van BEL 


Gezin van Evert Jan van BEL

Hij is getrouwd met Dorothea Hester GLEICHMAN.

Zij zijn getrouwd op 6 juni 1901 te The Hague (Zuid-Holland, The Netherlands), hij was toen 30 jaar oud.


Notities over Evert Jan van BEL


Burgerlijke Stand Amsterdam 1874 - 1893
Ingeschreven aan de Prinsengracht 1087hs op 6 mei 1876:
- Evert van BEL, kolonel inf., vertrekt op 30-07-1877 naar Maastricht
- Barbara Frederic Bertha FRITZWEILER, vertrekt op 11 mei 1878 naar Den Haag
- Johann Heinrich van BEL
- Johanna Gabriëlle van BEL, vertrekt op 11 mei 1878 naar Den Haag
- Bertha Louize van BEL, vertrekt op 11 mei 1878 naar Den Haag
- Evert Jan van BEL, , vertrekt op 11 mei 1878 naar Den Haag

Augustus 1894 bevorderd tot 1e luitenant E.J. van Bel.

Getuigen bij huwelijk VAN BEL _GLEICHMAN (06-06-1901):
- Meester Johann Heinrich VAN BEL, oud veertig jaren, rechter in de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, wonende aldaar, broeder van den bruidegom
- Jonkheer Frans Agathus Gerard BEELAERTS VAN BLOKLAND, oud zevenentwintig jaren, bibliothecaris aan het Departement van Oorlog
- Meester Johan George GLEICHMAN, oud zesenzestig jaren, Minister van Staat - Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten Generaal, oom der bruid
beiden wonende alhier
- Jonkheer Meester Maurits Adriaan de SAVORNIN LOHMAN, oud vijfendertig jaren, griffier bij het Kantongerecht te Winschoten, wonende aldaar, behuwdbroeder van de bruid.

In de Ziekenverpleging te Amsterdam is op den 14den Februari 1905, in den ouderdom van ruim 80 jaren, overleden
Mejuffrouw MARIA MARTINA VETZO.
Mr. J.H. van BEL.
E.J. van BEL.
Executeuren Testamentair.
Volstrekt eenige kennisgeving.
(De grootouders van Maria Martina VETZO - HELLEMAN/WESTLEY HALL -, zijn de overgrootouders van J.H. en E.J. van BEL.)

Burgerlijke stand Den Haag.
Vestigen zich op 11-10-1909 in Den Haag, komend uit Nijmegen. Vertrekken in 1920/1921 naar Assen.

Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader Z.E. de Gep. Luiten.-Generaal
EVERT JAN VAN BEL
Adjudant in b.d. van H.M. De Koningin,
Ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw,
in den leeftijd van 98 jaar.
Middelburg, Mr. J.H. VAN BEL en A.Th. VAN BEL - MOOLENBURGH
·Äòs-Gravenhage, J.G. VAN BEL
Zeist, B.L. VAN BEL
Assen, E.J. VAN BEL en D.H. VAN BEL - GLEICHMAN
en kleinkinderen.
·Äòs-Gravenhage, 13 apeil 1921
Koninginnegracht 74.
Geen bloemen, geen bezoek.
De teraardestelling zal plaats hebben Zaterdag a.s. op de Algemene Begraafplaats. Vertrek van het sterfhuis te 11 uur.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Evert Jan van BEL?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Evert Jan van BEL

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Evert Jan van BEL


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 juni 1870 lag rond de 21,5 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
    • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
    • 27 september » Verheffing van het Apostolisch vicariaat Luxemburg tot Bisdom Luxemburg.
    • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.
  • De temperatuur op 6 juni 1901 lag tussen 9,2 °C en 22,3 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (65%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Koningin Wilhelmina trouwt met Prins Hendrik. De Gouden Koets wordt daarbij voor het eerst gebruikt.
    • 25 februari » Oprichting van de United States Steel Corporation.
    • 27 maart » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub Brühl St. Gallen.
    • 28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
    • 24 juni » Oprichting van de Engelse voetbalclub Brighton & Hove Albion in Brighton.
    • 20 december » In Stockholm wordt de eerste Nobelprijs uitgereikt.
  • De temperatuur op 4 februari 1957 lag tussen 5,9 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (61%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
    • 2 januari » De AOW (Algemene Ouderdomswet) gaat in Nederland in.
    • 13 januari » Het speelgoedbedrijf Wham-O produceert de eerste frisbee.
    • 27 juni » Orkaan Audrey maakt vijfhonderd slachtoffers in de Amerikaanse staten Louisiana en Texas.
    • 6 juli » John Lennon en Paul McCartney ontmoeten elkaar voor het eerst op een tuinfeest van de kerk in Woolton bij Liverpool.
    • 15 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Coquimbo Unido.
    • 28 september » België - Inhuldiging van de 'kleine ring' rond Brussel.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam BEL

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam BEL.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over BEL.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam BEL (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lars Werner is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bea Werner, "Stamboom Lars Werner", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lars-werner/I31684.php : benaderd 11 januari 2026), "Evert Jan van BEL (1870-1957)".